Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін та «Нафтогаз» максимально швидко визначаться з моделлю анбандлінгу

Питання моделі і термінів анбандлінгу НАК «Нафтогаз України» має бути вирішено в найближчі тижні, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук на зустрічі з журналістами.

Quote«Модель дискутується. Ми знайшли цікаве рішення, яке попередньо погодили з нашими партнерами. Тобто питання моделі анбандлінгу, його конкретних термінів і так далі має бути вирішено в найближчі тижні», – сказав Гончарук.

Що стосується питання подальшого транзиту російського газу через українську ГТС, то Києву необхідно домогтися довгострокового контракту, підкреслив він.

«Ми глибоко розуміємо нинішню ситуацію. Готуємося до переговорів, формуємо позицію», – зазначив Гончарук.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Україна повинна завершити відділення незалежного оператора ГТС до 1 січня 2020 року. Перед цим Верховна Рада повинна прийняти у другому читанні законопроект «Про концесії», який дозволить передати газотранспортну систему в управління новій компанії.

При цьому передбачалося, що міноритарними акціонерами нової компанії можуть стати приватні європейські оператори. Управлінням українською ГТС зокрема зацікавилися французький GRTgaz, нідерландський N. V. Nederlandse Gasunie, італійський Snam, словацька Eustream і бельгійський Fluxys.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Проте раніше між Кабміном і НАК «Нафтогазом» були розбіжності з приводу того, за якою моделлю потрібно проводити анбандлінг.

«Нафтогаз» наполягав на моделі ISO (Independent System Operator, незалежний оператор). На думку НАК, саме ця модель змогла б забезпечити захист інтересів в рамках транзитного арбітражу проти «Газпрому» на $12 млрд.

Кабмін Володимира Гройсмана наполягав на моделі OU (Ownership unbundling), мотивуючи своє рішення тим, що в цьому випадку приватизація ГТС України не вимагається.

Коментарі

Всі новини