Facebook Pixel

Продовження 40 до 48: у Греції офіційно дозволили шестиденний робочий тиждень

У Греції офіційно дозволили шестиденний робочий тиждень

У Греції офіційно дозволили шестиденний робочий тиждень

З липня 2024 року більше підприємств у Греції можуть запровадити шестиденний робочий тиждень для своїх співробітників. Міра поширюється на підприємства, які надають послуги 24/7 або зазнають надзвичайного робочого навантаження.

Згідно з новим трудовим законодавством, працівники приватного сектору зможуть ходити в офіс шість днів на тиждень, оскільки набирає чинності 48-годинний робочий тиждень. При цьому працівників сфери громадського харчування та туризму звільнено від більш тривалих робочих тижнів.

Цей захід викликав обурення серед грецьких працівників, які стверджують, що він повертає країну до часів обмежених трудових прав. Багато хто підкреслює, що інші країни переходять до чотириденного робочого тижня.

Співробітники отримають 40% надбавки за шостий робочий день або 115% – якщо вони працюють у неділю.

Економісти зазначають, що великою проблемою грецької економіки є продуктивність робочого дня. За даними Європейської комісії, номінальна продуктивність праці за робочу годину у Греції приблизно на 40% нижча, ніж у середньому по Європі. Факторами, що сприяють цьому, є відсутність інвестицій у нові технології, недостатньо кваліфіковані людські ресурси та надмірна бюрократія, що обтяжує грецьке підприємництво.

Дані Євростату за 2023 рік показують, що середня тривалість робочого тижня у Греції становить 39,8 години, що є найвищим показником у Європейському Союзі. Середній показник у Європі становить 36,1 години на тиждень, а найменший у Нідерландах – 32,2 години на тиждень.

Подякувати 🎉