Facebook Pixel

Український супутник «Січ» перебуває на орбіті в неробочому стані. Поки що

Український супутник «Січ-2-30», який 13 січня на орбіту вивела ракета-носій Falcon 9 виробництва SpaceX, нині перебуває в енергоощадному режимі. Причиною цього стала нестача сонячного світла для живлення апарата, пише конструкторське бюро «Південне».

Там підтвердили, що після виходу на орбіту із супутником вдалося встановити зв’язок та отримати від нього телеметричну інформацію. Цей факт підтверджує, що бортова апаратура в робочому стані. Проте в бюро наголосили, що встановити стійкий зв’язок з апаратом під час критично важливих перших сеансів не вдалося. З цієї причини фахівці не мали змоги вчасно побудувати його штатну орієнтацію.

Quote«Орієнтація залишилася такою, тому що на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих чинників призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата», — ідеться в повідомленні.

У «Південному» вказали, що «Січ-2-30» зміг самостійно перезавантажитися та перейшов у енергоощадний режим. Збоїв бортової апаратури виявлено не було. У бюро прогнозують, що за місяць-другий апарат змінить своє розташування та зможе накопичити достатньо енергії для виправлення його орієнтації та початку роботи.

Контекст. Запуск «Січ-2-30» став першим в Україні за останні 10 років. Супутник виготовили в Дніпрі в межах Національної космічної програми України. На початку грудня космічний апарат відправили до США, звідки 13 січня був здійснений його запуск у космос.

Україна вже мала на орбіті свої космічні апарати: супутники оптичного дистанційного зондування «Січ-1», «Січ-2» та радіолокаційного — «Океан-О». Ці космічні апарати виводилися в космос у період із 1995 до 2011 року.

Подякувати 🎉