Facebook Pixel

Швейцарські банки заблокували 60 мільйонів франків, вкрадених у «Нафтогазу» — Deutsche Welle

Федеральна прокуратура швейцарського міста Берн розслідує справу про відмивання грошей у зв’язку з можливою розтратою коштів держкомпанії «Нафтогаз України». У межах справи вже заблоковано 60 млн франків. Прокуратура підозрює двох громадян України: одного — у відмиванні грошей, іншого — у співучасті в цьому.

Подробиці справи повідомили правоохоронці Швейцарії у відповідь на запит видання Deutsche Welle.

За даними слідства, офшорна компанія з Британських Віргінських островів вивела на свій швейцарський рахунок $25 млн. Українська Генпрокуратура вважає компанію підконтрольною екс-нардепу і екс-голові «Нафтогазу» Євгену Бакуліну, який керував НАКом у 2010 – 2014 роках. Номінальний акціонер офшорної компанії — дочка Бакуліна, Світлана.

Контекст

Telegram Logo
  • Навесні 2018 року Генпрокуратура України (ГПУ) підозрювала Бакуліна у причетності до справи про «вишки Бойка». Так журналісти назвали бурові установки, які у 2011 році підставні особи та офшорні компанії купили для «Чорноморнафтогазу». Вже після втечі діючого тоді президента України Віктора Януковича у 2014 році слідчі ГПУ з’ясували, що за обладнання переплатили $400 млн. Слідство підозрює, що гроші були виведені за кордон. Також в судовому реєстрі є інформація, що крім $25 млн, виведених на рахунку Бакуліна, $95 млн були виведені на рахунок офшорної компанії з Белізу, бенефеціар якої — Янукович.
  • У судовому реєстрі Швейцарії є інформація, що банківський рахунок з $25 млн контролювали діти Бакуліна (Микола і Світлана). Вони і підконтрольна їм офшорна компанія подали позов, в якому вимагали, щоб Швейцарія розблокувала гроші і перешкоджала в передачі документів про банківські рахунки українському слідству. Наприклад, позивачі вимагали не задовольняти запит української сторони, вказуючи, що рахунок не відноситься до Євгена Бакуліна. Якщо правоохоронці Швейцарії нададуть слідчим з України інформацію, то його діти просили зафарбувати їх імена і прізвища в документах і не передавати документи, в яких згадується батько.
  • У квітні 2019 Федеральний кримінальний суд дозволив передати Україні банківські документи. Він вирішив, що інформація про швейцарський рахунок компанії з Британських Віргінських островів дітей Бакуліна відноситься до розслідування справи проти екс-глави «Нафтогазу».
  • Проте, коли в серпні 2018 року швейцарський банк заарештував гроші, на рахунку залишилося тільки $329 тис., 28 тис. євро, 518 тис. єн і цінні папери приблизно на $4 млн.

Коментарі

Всі новини