Що сказав Чжоу Бо в інтерв'ю DW
На Мюнхенській безпековій конференції було сказано багато цікавого з трибуни. Не менш цікаві заяви було зроблено і під час інтерв'ю західним ЗМІ. Одне із них німецькій DW дав Чжоу Бо, колишній військовий, нині – авторитетний експерт, який часто є офіційним представником армії Китаю на міжнародних майданчиках. Наведемо головне з його інтерв'ю (переклад Євгена Найштетика).
Що сказав Чжоу Бо в інтерв'ю DW
Якщо Дональд Трамп звертається до Китаю (а він звертається) щодо впливу на війну в Україні, а Китай справді може мати вплив, це означає, що США на це нездатні.
Колективні гарантії безпеки – це те, на що Китай може піти.
Після припинення вогню в Україні та ухвалення рішення про залучення миротворчих сил Китай (можливо з Індією) міг би надати своїх миротворців у достатній кількості, оскільки європейських миротворців Росія не сприйме.
Після цього Китай готовий взяти лідируючу роль у відновленні та модернізації української інфраструктури, оскільки інші країни не здатні конкурувати у цьому питанні.
Китай не вірить у зони впливу, про які говорить Росія, втім, якщо вона готова воювати та вмирати за ці зони впливу, то де-факто ці зони існують.
Після зневажливого виступу у Мюнхені американського віцепрезидента Китай активізує роботу з Європою.
Імідж США різко погіршується через відмову від міжнародних зобов'язань.
Тайвань однозначно буде китайським. Бажано мирним шляхом, але якщо доведеться воювати, то з ким? Зі Штатами? Байден сподівався у цьому регіоні на союзників, але Трамп відвертається від усіх союзників. Хто воюватиме з Китаєм разом із США? У цьому регіоні залишилася лише Японія. У разі конфлікту Південна Корея буде зайнята північною сусідкою, Філіппіни не мають жодного стратегічного значення, в Австралії низький рівень підтримки будь-якої війни, Велика Британія точно не посилає свій флот. За всіма розрахунками у поточній ситуації США програють Китаю.
Китай модернізує ядерний арсенал тому, що бачить, що ядерна зброя працює для стримування, адже якби в Росії не було ядерної зброї, війська НАТО вже були б в Україні.
Інтерв'ю Чжоу Бо DW (відео)
Довідка. Старший полковник Чжоу Бо (у відставці) розпочав свою військову службу у 1979 році. Він служив на різних посадах у регіональному командуванні ВВС Гуанчжоу. З 1993 року він послідовно працював штабним офіцером, заступником генерального директора Бюро Західної Азії та Африки, а потім заступником генерального директора Бюро загального планування Управління закордонних справ Міністерства національної оборони Китаю, аташе з питань оборони Китаю в Республіці Намібія та директором Центру з питань співпраці Міністерства співпраці. В даний час він є старшим науковим співробітником Центру міжнародної безпеки та стратегії Університету Цінхуа та експертом Китайського форуму.
Чжоу Бо опублікував понад 100 матеріалів у провідних англомовних виданнях. Відвідував різні курси в Гарвардському та Вестмінстерському університетах.