Facebook Pixel

Росія розширила список санкційних українських товарів

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Росія закрила доступ на свій ринок для українського кукурудзяного крохмалю, глюкози, фруктози, глюкозо-фруктозних сиропів, мальтодекстрину та сиропу мальтодекстрину.

Таку постанову прийняв уряд РФ, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Власне, новий документ розширює список заборонених до ввезення товарів з України. Наприкінці грудня минулого року Росія заборонила постачання української пшениці і меслину (суміш пшениці та жита), солодового пива, соняшникової, сафлорової, бавовняної олії, кондитерських виробів і ще цілого ряду інших продовольчих і непродовольчих товарів.

Telegram Logo

Одночасно в Росії зараз діє й інша заборона на ввезення з України м'яса, м'ясних продуктів, молока і молочних продуктів, риби, овочів, фруктів та солі. Ці санкції було введено ще на початку 2016 року в рамках продовольчого ембарго.

Уряд РФ прийняв рішення на підставі указу президента Володимира Путіна «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв'язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб РФ». Як зазначається в документі, санкції на українські товари можуть відмінити тільки після того, як Україна скасує обмежувальні заходи зі свого боку.

Україна також вводила дзеркальні заходи на російські санкції. Наприклад, з серпня 2019-го Київ ввів мита на всі товари з РФ, за винятком чутливого імпорту (вугілля, коксу, бензину, скрапленого газу та фармпродукції). До заборонених до ввезення товарів віднесли промислові товари, мінеральні добрива, сільськогосподарську продукцію, транспортні засоби.

Коментарі

Всі новини