Facebook Pixel

Кабмін оформив свої пропозиції щодо дерегуляції бізнесу в законопроєкт: що зміниться з 1 січня 2023 року

Уряд 19 вересня зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності» (реєстраційний № 8058). Сам Кабмін схвалив цей законопроєкт ще 30 серпня.

Текст проєкту поки що не опубліковано, але Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді, повідомив, що новий закон «спрямований на створення сприятливого середовища для прискореного розвитку діяльності суб'єктів господарювання та економічного зростання України. Він встановлює основи швидкого та якісного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності».

Буде створено Комісію з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання, яка має:

  • здійснювати аналіз застосування інструментів державного регулювання господарської діяльності органами державної влади, які формують політику у відповідній сфері;
  • скласти винятковий перелік інструментів державного регулювання господарської діяльності;
  • сформувати план переведення в електронну форму ліцензій, документів дозвільного характеру, результатів надання адміністративних послуг, що включено до такого переліку, та інших публічних послуг;
  • розробити порядок прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності та ухвалення відповідних рішень.

Закон встановлює, що з 01.01.2023 р. на всій території України запроваджується подвійна вимога до сили інструментів державного регулювання: вони мають бути визначені законами та включені до виняткового переліку.

Якщо такі інструменти не відповідають цим двом вимогам, з 01.01.2023 року вони вважаються недійсними.

З цієї дати запровадження нового інструменту державного регулювання господарської діяльності здійснюється через включення нового інструменту до виняткового переліку з одночасним скасуванням не менш як двох інших інструментів державного регулювання у такій сфері.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉