Facebook Pixel

Для волонтерів, експортерів та інвесторів: НБУ послабив низку валютних обмежень

Сьогодні, 11 липня, набули чинності деякі нові валютні обмеження, встановлені Нацбанком.

Зміни для інвесторів

Для збільшення інвестиційної привабливості та залучення приватного іноземного капіталу Нацбанк:

  • надав можливість вітчизняному бізнесу відшкодовувати нерезидентам витрати, понесені через їхню участь у наданні зовнішнього кредиту українському позичальнику. Умовою для проведення такої операції є те, що гарантом, поручителем чи страховиком зовнішнього кредиту має бути іноземна експортно-кредитна агенція чи іноземна держава або гарантом чи поручителем за таким зобов'язанням є міжнародна фінансова організація (МФО);
  • дозволив переказувати кошти на користь іноземних компаній, до складу акціонерів яких входить іноземна держава, для сплати страхових платежів за договорами, які передбачають покриття військових ризиків на території України;
  • забезпечив можливість резидентів переказувати кошти за наданими ними гарантіями або поруками, що забезпечують виконання зобов'язань резидентів-позичальників за зовнішніми кредитами та позиками;
  • нормував можливість резидентів-позичальників купувати іноземну валюту для її резервування за кредитним договором із МФО.

Зміни для волонтерів

Розширюється перелік товарів оборонного призначення, які можуть купувати за кордоном фізичні особи-волонтери. До зазначеного переліку додано комплектуючі для БПЛА.

Додатково до можливості вносити благодійні внески нерезидентами в іноземній валюті на території України НБУ надав їм можливість здійснювати відповідні перекази у гривні. Такі внески можуть здійснюватися на рахунки як державних органів, так і благодійних фондів.

Зміни для населення

НБУ дозволив фізичним особам повертати соціальні виплати, одержані в іноземній державі.

Він також конкретизував норму щодо готівкового ліміту у розмірі 100 тис. грн на день для купівлі-продажу готівкової іноземної валюти за безготівкові кошти у гривні. Уточнення стосується виключно безготівкових коштів, а отже, українці й надалі можуть здійснювати валютно-обмінні операції з готівкою без обмежень за сумою.

Зміни для експортерів

Національний банк переглянув граничні строки розрахунків окремих експортно-імпортних операцій.

Скасовано граничні строки розрахунків для товарів військового та подвійного використання та обладнання, що імпортуються виконавцями державних контрактів щодо оборонних закупівель. Ці зміни стосуються імпорту відповідних товарів та обладнання з метою створення або розширення виробничих потужностей для виготовлення товарів оборонного призначення у рамках виконання таких контрактів із державними замовниками. Передбачається, що виконавці державних контрактів мають бути включені до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів).

Збільшено з 90 до 120 днів граничні строки розрахунків щодо операцій з експорту деяких видів аграрної продукції, здійснених з 12 липня 2024 року. Йдеться про пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, сою, соняшник, рослинні олії та макуху.

Подякувати 🎉