Facebook Pixel

НБУ частково посилив валютні обмеження

З 21 лютого набули чинності нові умови низки валютних обмежень. У Нацбанку повідомили, що їхня мета – «запобігти непродуктивному відтоку капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку».

По-перше, уточнено умови купівлі валюти бізнесом.

Раніше для розрахунків в іноземній валюті бізнес мав спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі, за необхідності, купувати її на валютному ринку України. Також були доступні валютні операції на умовах «своп» із купівлі-продажу іноземної валюти, якщо перша частина угоди передбачає купівлю банком у клієнта іноземної валюти. Тепер при купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах «своп», за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).

По-друге, уточнено особливості валютного нагляду з боку банків за граничними термінами розрахунків за експортними операціями.

Раніше банки могли завершити валютний нагляд за дотриманням резидентами граничних термінів розрахунків за експортними операціями після зарахування на поточний рахунок резидента в банку грошових коштів, що надійшли від нерезидента за товар, якщо ці кошти переказувалися з-за кордону. Наразі банки зможуть завершити валютний нагляд за відповідними операціями лише за умови, що кошти від нерезидента надійшли в іноземній валюті.

Ці та інші зміни внесено постановою Правління НБУ від 20 лютого 2024 р. №24.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉