З 1 грудня 2024 року розпочала роботу нова версія системи електронних платежів Національного банку – СЕП-4.1 з функціональністю миттєвих кредитових переказів (миттєві перекази СЕП).
Усі учасники СЕП перейшли на нову версію системи. Наразі функціональність миттєвих переказів СЕП доступна всім, хто підключений до системи: банкам, небанківським постачальникам платіжних послуг, Державній казначейській службі.
До функціональності миттєвого переказу СЕП вже підключилися: НБУ, Ощадбанк, «Креді Агріколь банк», «Скай банк», «Кліринговий дім», Укрсиббанк, Укрексімбанк, «Європейський промисловий банк», «Сенс банк», Альтбанк, «Ідея банк». Поступово до неї мають підключитись всі учасники СЕП.
«Більш року ми готувалися до оновлення СЕП, детально опрацьовували з учасниками системи всі технічні та методологічні моменти, щоб здійснити безшовний та успішний перехід на нову версію програмного забезпечення», – сказав директор департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.
Що таке миттєвий переказ СЕП
Миттєвий переказ СЕП – це платіжна операція, завдяки якій через СЕП відбувається миттєве зарахування коштів на рахунок одержувача. Тобто постачальники платіжних послуг виконуватимуть миттєве перерахування коштів з рахунку платника на рахунок одержувача та зобов'язані одразу інформувати їх про результати проведення платіжної операції. Таку платіжну операцію може ініціювати як фізична, так і юридична особа. Граничний час виконання миттєвого переказу СЕП вимірюється в секундах (не більше 10 секунд), а максимальна сума однієї платіжної операції встановлена на рівні 100 тис. грн.
Переваги миттєвих переказів СЕП
Для громадян:
- швидке зарахування коштів одержувачу, що є важливим, зокрема, при оплаті за товари та послуги;
- зручні ініціювання платежів (через платіжні програми постачальників платіжних послуг) та передача реквізитів між користувачами (за допомогою QR-кодів або Deeplink).
Для бізнесу:
- зменшення операційних витрат (враховуючи тарифну політику СЕП) та ефективне управління ліквідністю;
- покращення сервісу для клієнтів завдяки цілодобовій доступності платежів через СЕП.
Для економіки України загалом:
- прискорення цифровізації фінансових послуг та розвиток безготівкових розрахунків;
- посилення конкуренції між платіжними системами та сервісами, що стимулюватиме підвищення прозорості та зменшення вартості трансакцій;
- можливість майбутньої інтеграції з міжнародними системами миттєвих переказів, зокрема ЄС.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також