Facebook Pixel

Мінекономіки повертає експорт українського лісу

Автор
Мінекономіки запропонувало дозволити експорт лісу-кругляка. Фото: Pixabay

Мінекономіки запропонувало дозволити експорт лісу-кругляка. Фото: Pixabay

Міністерство економіки запропонувало зняти мораторій на експорт необробленої деревини (лісу-кругляка). Також у міністерстві запропонували доповнити товарний перелік лісоматеріалів і дерев'яних виробів, для експорту яких потрібно надати митниці сертифікат про походження. Законопроєкт опублікували на сайті міністерства для громадського обговорення.

У пояснювальній записці ініціатори документа зазначили, що обмеження на експорт необробленої деревини порушує умови Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Тому Україні рекомендовано вжити заходів, щоб ліквідувати це порушення.

Щодо доповнення товарного переліку лісоматеріалів і дерев'яних виробів, експорт яких вимагає сертифікату про походження, то запропонована норма пов'язана з тим, що певні підприємці вигадали схеми ухилення від закону, експортуючи один вид лісопродукції під виглядом іншого. У міністерстві вважають, що вона допоможе боротися з такими порушеннями.

Telegram Logo

Контекст. Верховна Рада України 9 квітня 2015 року ухвалила закон, яким ввела заборону на експорт необробленої деревини (лісу-кругляка) на 10 років. Це викликало шалене обурення в Європейському союзі, який залишився без української деревини. У ЄС заявили, що заборона нібито порушує вимоги ст. 35 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС про заборону будь-якого обмеження на експорт.

У грудні 2020 року Єврокомісія визнала незаконною заборону на вивезення лісу-кругляка з України та заявила про очікування щодо зняття будь-яких обмежень на експорт української необробленої деревини.

У червні 2020 року вибухнув скандал, у якому виявилася замішаною шведська компанія IKEA. Після розслідування громадської організації Earthsight з'ясувалося, що компанія нібито продавала меблі з контрабандного українського бука.

Коментарі

Всі новини