Facebook Pixel

Кабмін зафіксував ціну газу для ТЕС та інших підприємств

Кабінет міністрів зобов'язав державну "Газопоставляючу компанію "Нафтогаз трейдинг" до 30 квітня цього року постачати газ дванадцяти ТЕС за ціною 7,08 тис. грн/тис. куб.

Уряд одночасно поклав цю компанію спеціальні зобов'язання задля забезпечення громадських інтересів на ринку газу.

Крім цього, «Нафтогаз трейдинг», який виконує функції постачальника «останньої надії» (ПОН) на ринку газу, зобов'язаний постачати газ споживачам, важливим для забезпечення обороноздатності держави, за ціною 32 тис. грн/тис. куб. м. Перелік таких споживачів затверджується Міненерго за поданням обласних військових адміністрацій або інших центральних органів виконавчої влади.

З 1 березня по 30 квітня ПОН купує газ у «Оператора газотранспортної системи» для фізичного балансування ГТС за ціною останньої довоєнної реалізації природного газу приватними видобувними компаніями на «Українській енергетичній біржі». Така ціна становила 15,19 тис. грн/тис. куб. м (результати торгів 22 лютого 2022 року).

Контекст. 7 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про прийняття Кабміном рішення, що 12 українських ТЕС матимуть змогу отримувати газ від НАК «Нафтогаз України» за ціною 7 грн за куб. м.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉