Російські військові системи значною мірою залежать від компонентів мікроелектроніки, розроблених і вироблених у США, Європі та Східній Азії. Про це йдеться в опублікованому 8 серпня звіті британського Королівського інституту об'єднаних озброєнь (RUSI).
Звіт ґрунтується на вивченні залишків військового обладнання, що використовується РФ в Україні.
У RUSI перевірили 27 систем озброєнь, включно з крилатими ракетами та безпілотниками. Було виявлено щонайменше 450 компонентів іноземного виробництва, критично важливих для їхньої роботи.

Путін визнав залежність промисловості РФ від іноземних технологій і в червні підписав закон, що дозволяє імпорт електроніки без схвалення власника патенту. Міжнародні санкції, що забороняють продаж напівпровідників і технологій подвійного призначення, спрямовані на те, щоб перешкодити Росії використовувати їх для виробництва зброї.
«Деградація російської військової могутності може стати постійною, якщо буде реалізовано відповідну політику», — вважають аналітики RUSI.
З-поміж виявлених компонентів приблизно 70% вироблені в США. Японія, Тайвань і члени Європейського Союзу також надали багато деталей.
Тоді як деякі з компонентів є прозовою мікроелектронікою, виробленою ще в 1980-ті роки, інші, ймовірно, було придбано через таємні мережі, керовані російськими спецслужбами, йдеться у звіті.

RUSI рекомендував реалізувати низку заходів, включно з посиленням експортного контролю, запобіганням виробленню чутливої мікроелектроніки за ліцензією в державах, що підтримують Росію, та припиненням пересилання контрольованих товарів до РФ, щоб запобігти переозброєнню її армії.
