Державний ПриватБанк 27 вересня провів електронний аукціон із продажу 245 АЗС та 33 земельних ділянок на сайті OpenMarket держпідприємства «СЕТАМ». Переможець запропонував 695,9 млн грн. Ці АЗС входили до мереж ANP, «Авіас» та інших, пов'язаних із колишнім співвласником ПриватБанку Ігорем Коломойським.
Дані про переможця торгів не були розкриті на сайті СЕТАМ. Він сам назвав себе в інтерв'ю виданню «Економічна правда».
Покупцем стало київське ТОВ «Макс Енерго Ресурс». На сайті YouControl Ігор Супруненко вказаний як єдиний засновник та бенефіціар компанії. Але раніше її учасником (на 25%) та кінцевим бенефіціаром був Сергій Контаністов. Наразі він учасник (на 25%) одеського ТОВ «Фармкомсервіс», яке на 50% контролює громадянин Молдови Вадим Долошкан.

Супруненко раніше був бенефіціаром (з більш ніж 25%), учасником та керівником київських компаній «СКМ Еліт Фармакологія» та «Прабакер Лтд».
«Макс Енерго Ресурс» було засновано у квітні 2022 року, дохід компанії за 2023 рік – 6,9 млн грн, чистий прибуток – 316 тис. грн (за даними YouControl). Основний КВЕД – 46.71 «Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом та подібними продуктами».
Уповноваженою особою компанії вказано Наталію Матієшену. За даними YouControl, вона також є чинним керівником київського ТОВ «Компанія «Будіндустрія».
«Ми не входимо до жодних олігархічних груп», – сказав Супруненко в інтерв'ю. Фактично компанія має кілька співвласників, додав він, але не назвав прізвища.
Компанія постачає паливо з Греції та Румунії морським та залізничним транспортом.
Про свою купівлю Супруненко сказав так: «Є частина заправок, які зараз неможливо запустити. Є певна кількість, яка може заробити протягом пів року. Заправки майже всі розукомплектовані... Є комплектні заправки. Багато заправок розташовані на трасах, з ними потрібно працювати. запустити, потрібно вкласти великі кошти… Плюс проблеми із документами: попередні власники не захотіли віддавати технічну документацію».
Нові власники планують на першому етапі (до пів року) запустити 55–60 заправок. «Другий етап – це ще 50-60 АЗС, а решту потрібно відновлювати». Зі 245 заправок знищено і на окупованих територіях знаходяться близько 50.
Загалом у запуск цього проєкту заплановано вкласти 1,2 млрд грн, включаючи 696 млн, які потрібно заплатити за АЗС.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також