Економіка РФ у квітні 2022 року
У квітні ВВП Росії знизився на 3% у річному вимірі після зростання на 1,3% у березні, на 4,1% – у лютому та 5,6% – у січні, повідомило Мінекономрозвитку.
Економіка впала «на тлі безпрецедентного санкційного тиску», йдеться в повідомленні. Основними чинниками зниження ВВП у квітні названо транспортно-логістичні обмеження та скорочення внутрішнього попиту.
З базових галузей суттєвий спад продемонстрували оптова торгівля (на 11,9%) та вантажний транспорт (на 5,9%).
Обсяг промислового виробництва за підсумками квітня знизився на 1,6% після зростання на 3,0% у березні.
У видобувних галузях спостерігалося значне погіршення річної динаміки (зниження на 1,6% після зростання на 7,8% у березні) через спад видобутку паливно-енергетичних корисних копалин.
«Ситуація в обробних галузях складалася нерівномірно: з одного боку, спостерігався суттєвий спад у галузях машинобудівного комплексу (насамперед автомобілебудуванні), нафтопереробці та низці інших галузей. З іншого боку, тривало зростання у фармацевтичній галузі, металургії, виробництві будівельних матеріалів та іншої неметалевої мінеральної продукції», – повідомило Мінекономрозвитку.
Значний внесок у зниження ВВП у квітні також зробило скорочення споживчого попиту. Сумарний оборот роздрібної торгівлі, громадського харчування та платних послуг у квітні скоротився на 6,7% (у березні – зростання на 3,3%) насамперед через роздрібний товарообіг.
Банк Росії у квітні спрогнозував падіння ВВП Росії у 2022 році в інтервалі 8 — 10%, Мінекономрозвитку прогнозує спад російської економіки у 2022 році на 7,8% у базовому варіанті та на 8,8% у консервативному варіанті, повідомлялося раніше.
Міністерство очікує на максимальну глибину спаду в третьому кварталі, а з IV кварталу 2022 року – початок повільного відновлення.