Facebook Pixel

Чому «гроші Абрамовича за Chelsea» все ще не працюють на українців

Велика Британія затримує переказ коштів від продажу футбольного клубу «Челсі», який раніше належав російському бізнесмену Роману Абрамовичу, через розбіжності з Євросоюзом. Лондон хотів би передати ці кошти на допомогу українським біженцям, а Брюссель просить направити їх безпосередньо Києву. Про це повідомила британська газета Daily Telegraph із посиланням на джерела.

За словами джерел газети, Лондон готовий погодитися з аргументами Брюсселя. «Ми хочемо, щоб Україна отримала ці гроші якнайшвидше з огляду на нещодавню руйнацію греблі Каховської ГЕС. Але ми маємо гарантувати дотримання нашого санкційного режиму», – сказала людина в уряді Великої Британії.

Кошти від продажу клубу заморожено на рахунку в банку. Питанням створення фонду для управління та розподілу грошей на гуманітарні цілі в Україні займаються незалежні експерти.

Контекст. Роман Абрамович придбав футбольний клуб «Челсі» у 2003 році за 140 млн фунтів стерлінгів. У березні 2022 року він потрапив під санкції Великої Британії, які ввели після нападу РФ на Україну. Торік у травні Англійська прем'єр-ліга схвалила продаж клубу консорціуму американського бізнесмена Тодда Боелі. Згідно з умовами ліцензії урядаш Великої Британії, гроші від продажу клубу мають переказати на допомогу українським біженцям. ЗМІ повідомляли, що розмір фонду становитиме 2,34 млрд фунтів стерлінгів.

Подякувати 🎉