Facebook Pixel

Британія найближчими тижнями збирається передати Україні 2,3 млрд фунтів стерлінгів від продажу «Челсі» Абрамовича.

Уряд Британії найближчими тижнями може передати Україні 2,3 млрд фунтів стерлінгів, отриманих від продажу ФК «Челсі» російського мільярдера Романа Абрамовича. Для цього залишилося отримати дозвіл від Євросоюзу, повідомляє The Telegraph.

Як пише видання, кошти зберігалися на закритому підсанкційному рахунку протягом восьми місяців, але зараз в уряді закінчують оформлювати останні документи для передачі до поки що не названого фонду.

За інформацією джерел видання, цей новий фонд майже отримав схвалення Комісії з питань благодійності. Також необхідно отримати дозвіл від Європи, яка теж наклала санкції на Абрамовича.

Відповідно до угоди про поглинання «Челсі», укладеної між урядом Британії та Абрамовичем у травні минулого року, благодійний фонд очолить колишній виконавчий директор Unicef у Великій Британії Майк Пенроуз. Відомо, що Пенроуз у 2022 році провів певний час в Україні.

Протягом наступних двох тижнів стануть відомі подробиці щодо правління та проєктів благодійної організації. Очікується, що до наглядової ради ввійдуть деякі «всесвітньо відомі» гуманітарні та бізнес-менеджери, зазначає видання

Юридичні зобов'язання гарантують, що ані Абрамович, ані «Челсі» ніколи не зможуть отримати вигоду від коштів, призначених для фонду.

Нагадаємо: 27 січня Рада ЄС вирішила продовжити на шість місяців — до 31 липня 2023 року — обмежувальні санкції, спрямовані проти окремих секторів економіки рф.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉