Число криптовалютних мільйонерів за рік майже подвоїлося

За останній рік кількість криптомільйонерів у світі зросла на 95% за рахунок зростання біржових біткоїн-фондів та інших криптоактивів. Такі дані наведено у звіті New World Wealth та Henley & Partners.

Натепер у світі налічується 172 300 осіб, які володіють криптовалютними активами на суму понад $1 млн, що вище за торішній показник 88 200 осіб. Кількість біткоїн-мільйонерів зросла більш ніж удвічі, до 85 400. Тих, хто має $100 млн або більше у криптовалютних активах, – 325, а $1 млрд – 28.

Цей сплеск відображає швидке зростання фондів біткоін-ETF, активи яких з моменту їх запуску в січні цього року перевищили $50 млрд і викликали хвилю інституційної участі.

Ціна біткоїну цього року підскочила на 45% За даними Henley & Partners, оскільки вартість інших монет також зросла, ринкова капіталізація криптоактивів збільшилася до $2,3 трлн порівняно з $1,2 трлн минулого літа.

За словами Ендрю Емойлса, керівника досліджень New World Wealth, із шести нових криптомільярдерів, що з'явилися за останній рік, п'ятеро можуть приписати своє нове багатство біткоїну.

За даними Forbes, найбагатшим криптомільярдером — третій рік поспіль — є Чанпен Чжао, засновник і колишній генеральний директор криптобіржі Binance, чиї статки оцінюються в $33 млрд. Чжао визнав себе винним у відмиванні грошей у США в листопаді 2023 року і погодився виплатити штраф у розмірі $50 млн. За останній рік його статки зросли на $10,5 млрд.

Друге місце посідає Брайан Армстронг, співзасновник Coinbase, його статки оцінюються в $11 млрд. Далі йдуть Джанкарло Девасіні, фінансовий директор Tether, і Майкл Сейлор, співзасновник MicroStrategy.

При цьому багато криптоактивів оцінюються все ще нижче своїх максимумів 2021 року, і нещодавнє зростання біткоїну по суті знаменує собою повернення до цих рівнів. Криптоактиви досягли ринкової капіталізації $3 трлн у листопаді 2021 року.

Зростання визнання криптоактивів великими керуючими активами, такими як BlackRock і Fidelity, за підтримки 15 000 брокерів банку Morgan Stanley може сприяти подальшому накопиченню багатства великими власниками криптовалют.

Щоб краще консультувати нових криптокочівників, Henley & Partners створила «Індекс прийняття криптовалют», ранжуючи країни відповідно до їх податкового та нормативного підходу до криптовалют. Сінгапур займає в ньому перше місце завдяки своїй «підтримуючій банківській системі, значним інвестиціям, всеосяжним нормам, таким як закон про платіжні послуги (Payment Services Act), регуляторним «пісочницям» (sandboxes) та відповідності світовим стандартам».

На другому місці Гонконг, за ним ідуть Об'єднані Арабські Емірати та США. У США, відповідно до звіту, 15% населення мають криптовалюту. «Цьому сприяє потужна інфраструктура з високою щільністю криптобанкоматів, криптодружніх банків і кількості підприємств, що приймають криптовалюту», – йдеться у звіті.

Читати на The Page