«Ми однієї крові»: як працює соціальна ініціатива ПУМБ та його партнерів

Автор

Соціальний проєкт «Ми однієї крові» від ПУМБ

Гроші — це фінансова кров держави, тому ПУМБ робить все можливе, щоб наповнювати коштами економічні артерії. Війну виграють сильні армії та економіки. Тож системно важливий банк навесні 2022 року ініціював сталу соціальну ініціативу «Ми однієї крові». Це масштабний партнерський проєкт банку, логістичної компанії, шести українських виробників, п’яти ілюстраторів, двох громадських організацій. Його мета — підтримання українського бізнесу та арту, допомога захисникам і пораненим, поширення культури донорства в Україні.

Зібрані кошти спрямовують на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини

Суть проєкту проста: людям пропонують купити речі та аксесуари патріотичної тематики від українських виробників. Половину вартості кожного замовлення ПУМБ перераховує громадським організаціям «ДонорUA» та «Агенти крові». Зібрані кошти спрямовують на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів. Також українців долучають до донорських акцій.

Це стала щомісячна підтримка, а не одноразова допомога, тому проєкт стабільно впливає на покращення ситуації з такмедом та донорською кров’ю.

Що вирізняє соціальний проєкт «Ми однієї крові» від ПУМБ

Усі патріотичні речі та аксесуари створені та виготовлені тільки українськими виробниками: Harvest, Twins Store, Seven Mountains, OHUENO, Griffon Socks та «Авіація Галичини».

До дизайну мерча долучилися українські ілюстраторки Sandra Ruth, Anastreela, Maliunok та Катерина Пилюшенко, чия творчість підтримує віру українців у перемогу. Замовляючи мерч, кожен навзаєм підтримує митців та український арт.

Усі патріотичні речі та аксесуари створені та виготовлені тільки українськими виробниками

Замовити патріотичний мерч, що рятує життя та піднімає бойовий дух українців, можна на сайті. Тримати руку на пульсі насиченого життя проєкту зручно в Instagram та Facebook.

У колекції мерча доступні одяг (футболки, худі, бомбери) та аксесуари (бананки, рюкзаки, шопери, рушники, шкарпетки).

До деяких речей додатково можна замовити змінні стикери-шеврони з ілюстраціями, мотивувальними фразами та улюбленими мемами.

Колекція постійно оновлюється. Серед новинок — худі з ілюстрацією польського дизайнера на підтримку України, худі з унікальною українською буквою «Ї» — відображення настрою кожного українця, а також лімітована колекція мерча з футбольним клубом «Шахтар».

Серед новинок колекції — худі з унікальною українською буквою «Ї»

Проєкт безупинно розвивається, утворюючи нові партнерства та набуваючи дедалі більше друзів. Команда проводить виїзні донації в організаціях, компаніях та вишах, пропонує компаніям кровоспинний мерч замість корпоративного, бере участь у благодійних ярмарках та соціальних заходах.

Мерч розповсюджують українські мережі UA Made, «ВСІ.СВОЇ», Dobro.Store, «КРАМ», а логістичний партнер проєкту «Нова пошта» забезпечує безкоштовну доставку до будь-якого відділення чи поштомату в Україні.

Українці підтримують проєкт, не лише замовляючи мерч, а й здаючи кров у донорських центрах. Люди розуміють, що масивна кровотеча — найпоширеніша причина загибелі у зонах бойових дій, тож зупинити кров та зробити переливання крові означає врятувати життя. На знак подяки кожен донор отримує 25% знижки на мерч, скориставшись системою «ДонорUA» чи кодом на знижку під час донацій від «Агентів крові».

ПУМБ провів День донора у межах проєкту

У листопаді 2022 року ПУМБ також провів День донора у межах проєкту «Ми однієї крові». 50 співробітників здали 22 л крові для поранених. 150 захисників отримали шанс на життя.

Як розвивається проєкт «Ми однієї крові»

Найбільшою проблемою під час реалізації проєкту були обстріли та відключення електроенергії та зв’язку. Тож ПУМБ оперативно змінював свої плани, постійно шукав нові майданчики для розміщення мерча та проведення днів донора, шукав креативні ідеї для оновлення колекції та показу її на заходах. Так у банку з’явився кровоспинний мерч замість корпоративного, виїзні донації у компаніях, колекція з польським ілюстратором для виходу на польську аудиторію.

Онлайн не завжди працював, тому організатори ініціативи приділяли більше уваги офлайн-заходам та намагалися бути ближче до потенційних учасників проєкту.

Наприклад, на зимові свята відправили колекцію патріотичного мерча на новорічні ярмарки у Краків та Мюнхен.

Над проєктом постійно працює команда маркетингу й піару. Всі співробітники ПУМБ активно долучаються до ініціативи грошовими донатами чи донаціями крові. Патріотичний мерч вже став кежуал-стилем в одязі співробітників банку.

Для проєкта зробили лімітовану колекцію мерча з футбольним клубом «Шахтар»

У ПУМБ пишаються отриманими результатами. За дев’ять місяців існування проєкту «Ми однієї крові» було акумульовано 3,4 млн грн донатів. Усі зібрані кошти були скеровані на:

  • 41 доставку крові в гарячі точки;
  • 2 низькотемпературні морозильники для зберігання плазми крові у Херсоні;
  • 240 кровоспинних бинтів;
  • 253 оклюзійні наліпки;
  • 450 кровоспинних джгутів-турнікетів;
  • 275 компресійних бандажів;
  • 20 кровоспинних гемостатичних бинтів;
  • 3 вузлові турнікети;
  • 300 назофарингеальних трубок;
  • 20 внутрішньокісткових доступів.

У проєкті банку вже взяли участь понад 8 тис. українців, про нього дізналися більш ніж 13 млн людей. Завдяки цьому український бізнес та арт підтримали на 8 млн грн.

Своєю метою ініціатива також вбачає поширення інформації та активну популяризацію добровільного донорства. Команда «Ми однієї крові» пишається тим, що до проєкту вдалося долучити понад 900 донорів, які дали шанс на одужання понад 2,7 тис. українцям.

Навіть новорічне привітання клієнтів і партнерів ПУМБ зробили як продовження проєкту порятунку життів українців — зібрали разом з друзями 6 млн на обладнання для чотирьох прифронтових операційних. За розрахунками лікарів, вони щомісячно можуть рятувати до 900 життів. У комплект увійшли апарат для переливання крові, чотири операційні столи та світильники, ендоскопічна стійка, апарат для вимірювання тиску та дрібні витратні матеріали для операційної. Медична допомога надаватиметься пораненим військовим та постраждалим з деокупованих населених пунктів Херсонської і Миколаївської областей в опорній лікарні екстреної медицини.

За дев’ять місяців існування проєкту «Ми однієї крові» було акумульовано 3,4 млн грн донатів

Ініціатива «Ми однієї крові» продовжує розвиток і у 2023 році. Для залучення українців до проєкту разом із Благодійним фондом Сергія Притули випустили лімітовану колекцію, готують нові партнерства з фондами, виробниками та ілюстраторами, цікаві активності.

«Наша команда засвоїла важливий урок війни: в єдності і спільних цінностях — сила українців. Тож ми навчилися посилювати позитивний вплив нашої діяльності завдяки масштабному партнерству. «Ми однієї крові» — проєкт єднання всього цивілізованого світу заради життя», — наголошує Сергій Черненко, голова правління ПУМБ.

Читати на The Page