Facebook Pixel

Героїзм і патріотизм бізнесу під час війни – в оплаті ліцензій і сплаті податків

Автор

З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну опір агресорові чинять не лише армія та сили територіальної оборони, а все суспільство. Кожен на своєму місці вносив і вносить свій внесок у перемогу над ворогом.

Збройні сили України та бійці ТрО виконують свої завдання на фронті, безпосередньо знищуючи живу силу противника, ворожу військову техніку та склади зі зброєю й відвойовуючи окуповані території, поступово витискаючи російську армію до кордонів нашої держави.

Волонтери та волонтерські організації, благодійні фонди, вітчизняні й іноземні меценати допомагають забезпечувати військових потрібною амуніцією (одностроями, бронежилетами, розвантажувальними системами тощо) та технічними засобами (від саперних лопаток до тепловізорів і навіть систем супутникової підтримки дій розвідки).

Вони надають гуманітарну допомогу внутрішньо переміщени особам і біженцям: харчові продукти, одяг, інші потрібні для життя засоби.

Бізнес, зі свого боку, попри всі складнощі роботи в умовах війни й далі сплачує податки, оплачує ліцензійні платежі та водночас бере участь у фінансуванні державних і регіональних соціальних і гуманітарних проєктів, а також допомагає армії та силам ТрО.

Представники легального грального бізнесу в Україні є безпосередніми учасниками цього процесу й своїми діями постійно підтверджують патріотичну позицію.

Чи не кожного тижня черговий легальний організатор вітчизняного ринку азартних ігор вносить плату до державного бюджету за продовження ліцензії на наступний рік. Зокрема, нещодавно ТОВ «ВОЛНА 4444» сплатило 468 тис. грн за ліцензії на гральні автомати. Державна казначейська служба України інформацію підтвердила.

У такий спосіб компанія вкотре довела, що вірить у перемогу, бачить свій розвиток в Україні й далі робить усе можливе, щоб наблизити наш виграш у війні з росією.

Наземний сегмент гемблінгу найбільше постраждав під час війни, а його повернення до роботи (а гральні автомати саме є частиною офлайн-сегменту ринку азартних ігор) говорить про те, що найгостріша фаза війни вже позаду й потрібно докладати якомога більше зусиль для прискорення перемоги.

Так само поводяться й інші представники легального вітчизняного гемблінгу. Так, з моменту повномасштабного вторгнення російських військ в Україну члени Всеукраїнської ради гемблінгу (Ukrainian Gambling Council – UGC) надали допомогу державі на понад 700 млн грн. Лише від сплати за ліцензії до державного бюджету від них надійшло приблизно 400 млн грн.

Також вони надали благодійну допомогу ЗСУ, ТрО та внутрішньо переміщеним особам на понад 300 млн грн. Крім того, ліцензовані організатори грального бізнесу проводять спеціалізовані акції із залучення коштів на потреби оборони та фінансування гуманітарних проєктів.

У такий спосіб легальний гральний бізнес стимулює українську економіку, дає змогу залучати інвестиції, створювати робочі місця, розвивати туристичну та готельну галузі, отримувати суттєве джерело додаткових надходжень до держбюджету. Окрім того, лише легальні організатори гемблінгу:

  • дотримуються у своїй роботі принципів відповідальної гри;
  • сприяють запобіганню гральної залежності (лудоманії);
  • гарантують безпеку гравцям і запобігають несанкціонованому доступу до їхніх персональних даних;
  • забезпечують обов’язкову та чесну виплату виграшів і виконують функції податкових агентів для своїх клієнтів.

Відповідно кожен, хто в цей час вирішить скористатися послугами організаторів гемблінгу, має робити свідомий вибір з огляду на всі ці моменти. А бізнес, зі свого боку, й надалі підтримуватиме державу та працюватиме задля перемоги.

Варто нагадати, що в ухваленому Верховною Радою законі про Державний бюджет на 2022 рік передбачено отримати від плати за ліцензії на організацію та проведення азартних ігор 1,2 млрд грн.

За вісім місяців поточного року виконання цього показника попри війну йде за планом. Так, станом на 1 вересня 2022 року бюджетні надходження виконано на понад 65% (загальна сума ліцензійних платежів становить 782,5 млн грн).

Подякувати 🎉