Facebook Pixel

Гральний бізнес під час війни: інвестиції – місія здійсненна

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Війна знекровлює економіку України. А кров економіки – це гроші. Але гроші потрібні не лише для Збройних сил України, а й для функціонування вітчизняного бізнесу, який своєю роботою сприяє нашій перемозі.

Оперативно знайти ці кошти для потреб економіки можна лише двома способами: позичити або створити умови для інвестування у вітчизняний бізнес. Так, навіть під час війни є можливість працювати та залучати інвестиції.

Проте перш ніж розраховувати на зацікавленість інвесторів, потрібно провести багато роботи — як організаційної, так і нормотворчої. Переважна частина такої роботи – це зона відповідальності державних інституцій: парламенту, уряду та регуляторних органів.

Зокрема, для консолідації зусиль зі створення сприятливих організаційних і економічних умов для залучення інвестицій у сферу організації та проведення азартних ігор 9 серпня 2022 року Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) і ДП «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» (UkraineInvest) уклали Меморандум про взаємодію та співпрацю.

Співпраця між установами передбачатиме проведення робочих зустрічей, надання консультацій із питань залучення інвестицій, організацію та проведення спільних заходів (зустрічей, круглих столів, відеоконференцій) тощо.

Але для залучення інвестицій зусиль винятково з боку виконавчої влади недостатньо. Тут варто нагадати про потребу внесення змін до податкового законодавства, тобто ухвалення законопроєкту № 2713-д, без якого неможливе входження на український ринок потужних міжнародних брендів.

Проте не лише влада, а й бізнес має докладати зусиль зі свого боку для залучення інвестицій. Ми в UGC і далі працюємо з нашими партнерами із SBC (Sports Betting Community) над впізнаваністю українського ринку азартних ігор.

У червні 2022 року UGC брала участь у World Gaming Executive Summit – конференції для лідерів світових онлайн/офлайн-операторів грального ринку та їхніх найвищих керівників, відповідальних за програмне забезпечення, послуги, маркетинг і регулювання.

У вересні має відбутися великий міжнародний гемблінговий івент – International Masters of Gaming Law (IMGL) 2022 Autumn Conference. Одна з панелей IMGL цього року повністю присвячена Україні та впливу війни на вітчизняний і світовий ринки азартних ігор.

Уже сама назва панелі «Азартні ігри та геополітика: українська криза та її вплив на світову гральну індустрію» говорить про те, що міжнародна професійна гемблінгова спільнота уважно слідкує за подіями в Україні й розуміє, що наша країна стикається з жахливими реаліями російського вторгнення.

Упродовж панельної дискусії, де я виступаю одним зі спікерів, буде розглянуто питання впливу російсько-української війни на місцеву індустрію азартних ігор та інші види бізнесу, пов’язаного з Україною, а також довгострокові наслідки війни для світової індустрії азартних ігор.

У мене є чітке розуміння, що західні компанії готові інвестувати в Україну навіть зараз. Особливо це стосується онлайн-бізнесу. І лише поєднання зусиль влади та бізнесу дасть змогу перевести цю готовність із категорії «плани» в категорію «дії».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]