Facebook Pixel

Брежнєва витратила 1 млн грн на апарати ШВЛ: як держава, бізнес та зірки допомагають подолати коронавірус

Скільки бізнес витрачає на боротьбу з коронавірусом. Фото: Unsplash / Prasesh Shiwakoti

Скільки бізнес витрачає на боротьбу з коронавірусом. Фото: Unsplash / Prasesh Shiwakoti

Співачка Віра Брежнєва передала 1 млн грн власних коштів на ремонт апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Це третина суми, яку виділила держава на відновлення роботи цих апаратів.

За останні пів року було відремонтовано 94 апарати ШВЛ. Найчастіше ремонту потребують американські апарати iVent компанії General Electric, яких у країні 450 одиниць. Про це розповів нардеп із фракції «Слуга народу» Андрій Жупанін.

Українські компанії та бізнесмени, які пожертвували кошти на боротьбу з коронавірусом

 • Рінат Ахметов. На початку карантину фонд олігарха оголосив, що спрямує 300 млн грн на боротьбу з коронавірусом. Крім того, додатково буде придбано щонайменше 200 апаратів ШВЛ та інше обладнання.
 • Олександр Ярославський. Президент групи DCH Ярославський виділив $3 млн на боротьбу з епідемією коронавірусу.
 • Віктор та Олена Пінчуки. Благодійні фонди Віктора Пінчука та Олени Пінчук передали до лікарень України 10 апаратів ШВЛ на суму $460 тис. Водночас компанія «Інтерпайп» і інвестиційно-консалтингова група EastOne, акціонерами яких є Олена та Віктор Пінчуки, на початку карантину виділили $2 млн на експрес-тести на коронавірус. Також компанія збиралася передати заощаджені через «податкові канікули» 35 млн грн на антикризову програму боротьби з коронавірусом. Всього подружжя виділило $10 млн на боротьбу з коронавірусом.
 • «Епіцентр». Мережа заявила, що передасть 1% обороту на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту, а також планує придбати 100 апаратів ШВЛ для лікарень Києва й інших міст України.
 • «Нова Пошта». Керівник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк повідомив, що підприємство виділить 25 млн грн на закупівлю обладнання й засобів особистого захисту для лікарень Полтавської області.
 • «Сільпо». Мережа «Сільпо» виділила 100 млн грн на закупівлю обладнання для лікарень і засобів захисту медиків. Компанія також оплатила 12 високоякісних апаратів штучної вентиляції легенів HAMILTON швейцарського виробництва загальною вартістю 13 млн грн.
 • ТІС, Neptune і P&O Maritime Ukraine. ТІС, Neptune і P&O Maritime Ukraine перерахували до державного фонду боротьби з коронавірусом 46,4 млн грн.
 • «Укрлендфармінг». «Укрлендфармінг» — агрохолдинг Олега Бахматюка — виділив 20 млн грн на придбання необхідних матеріалів і устаткування для боротьби з коронавірусом.
 • Геннадій Буткевич. Співвласник супермаркетів АТБ і власник інвестиційної компанії BGV Геннадій Буткевич виділив понад 14 млн грн на закупівлю медичних товарів.
 • Parimatch. Parimatch і PM Foundation виділили 10 млн грн на підтримку медичних установ.
 • Вадим Новинський. Фонд Новинського та підприємства «Смарт-Холдингу» виділили 100 млн грн на боротьбу з епідемією COVID-19 в Україні.
 • «Благодійний фонд родини Жебровських». Фонд виділив 10 млн грн на закупівлю апаратів ШВЛ, експрес-тестів, захисних костюмів і масок, дезінфікційних розчинів для потреб лікарень.
 • Лев Жиденко. Власник мережі магазинів «Аврора» Лев Жиденко виділив 7,7 млн грн на закупівлю медичного обладнання для лікарень Полтавської області. А члени Полтавської асоціації бізнесу профінансували закупівлю трьох апаратів ШВЛ на 1,5 млн грн.
 • Сергій Тігіпко. Сергій Тігіпко виділив 7 млн грн на допомогу районним і обласним медичним установам, які потребують додаткового фінансування, постачання невідкладних ліків, медичного обладнання та засобів індивідуального захисту.
 • Святослав Вакарчук. Лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що передасть 1 млн грн на придбання медобладнання, яке буде встановлено в лікарнях Львівської та Одеської областей.
 • Леонід Черновецький. Chernovetskyi Investment Group виділила на боротьбу з коронавірусом $500 тис.
 • Moneyveo. Moneyveo заявила, що виділила 3 млн грн на закупівлю медичного обладнання для лікарень у регіонах.
Telegram Logo

Знаменитості, які витратили кошти на боротьбу з коронавірусом

 • Джек Ма. Одним із перших у боротьбу з коронавірусом включився засновник компанії Alibaba Джек Ма. Він виділив $14 млн на розробку вакцини проти нього. Також Ма виділив Україні тест-системи для 1 млн осіб загальною вартістю $80 млн.
 • Білл Гейтс і Марк Цукерберг. На боротьбу з вірусом фонд Білла Гейтса і його дружини виділили $100 млн. Нещодавно Гейтс заявив, що 2021 рік піде на те, щоби знизити показники поширення інфекції на планеті. Для цього має застосовуватися глобальний підхід. Водночас він додав, що очікує затвердження вакцини до початку 2021 року. До нього приєднався й засновник Facebook Марк Цукерберг. Разом зі своєю дружиною Присциллою Чан і Біллом Гейтсом він виділив $25 млн на дослідження препаратів, які можуть допомогти в боротьбі з коронавірусом. А його компанія пообіцяла виділити $100 млн на допомогу 30 тис. підприємств малого бізнесу в 30 країнах світу.
 • Джорджіо Армані. Модельєр Джорджіо Армані пожертвував 1,25 млн євро на боротьбу з коронавірусом.
 • Джастін Бібер. Джастін Бібер ще на самому початку світової катастрофи переказав $29 тис. на рахунок китайського медичного фонду для допомоги дітям.
 • Райан Рейнольдс і Блейк Лайвлі. Акторська пара пожертвувала $1 млн організаціям Feeding America та Food Banks Canada, які займаються підтримкою літніх людей і малозабезпечених сімей.
 • Джек Дорсі. Творець мережі мікроблогів Twitter Джек Дорсі пожертвував майже $1 млрд на боротьбу з коронавірусом. Він направив 1 млрд доларів в акціях компанії Square до фонду Start Small, щоби фінансувати глобальну допомогу в боротьбі з COVID-19. Підприємець також зазначив, що після перемоги над пандемією фокус роботи фонду переміститься на проєкти в галузі охорони здоров'я та освіти для дівчаток, а також на реалізацію концепції безумовного базового доходу.
 • Ілон Маск. Гендиректор Tesla Ілон Маск придбав для штату Каліфорнія 1255 апаратів штучної вентиляції легенів. Також Маск запропонував віддати низку апаратів ШВЛ тим країнам, які цього потребують.

Скільки коштів витратила Україна на боротьбу з коронавірусом

Згідно з даними Міністерство фінансів, загальна сума розподілених коштів із Фонду боротьби з коронавірусом склала 65,9 млрд грн.


Скільки Україна витратила на боротьбу з коронавірусом

Скільки Україна витратила на боротьбу з коронавірусом

З них станом на 22 вересня витрачено 23,8 млрд гривень, що становить 36,6% усієї суми.

Скільки грошей витрачено з Фонду боротьби з коронавірусом

Скільки грошей витрачено з Фонду боротьби з коронавірусом

Фонд було створено для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією COVID-19. Термін дії Фонду розрахований на період карантину та наступні після його офіційного звершення 30 днів.

Крім того, Держаудитслужба здійснює безперервний контроль використання коштів у межах Фонду задля уникнення чи виявлення можливих зловживань із використанням коштів Фонду.

Коментарі

Всі новини