Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Французький штам коронавірусу, вакцини для тварин і нові ПЛР-тести: тижневий дайджест боротьби з COVID-19

Тижневий дайджест боротьби з коронавірусом у світі з 15 до 21 березня. Фото: pixabay

Тижневий дайджест боротьби з коронавірусом у світі з 15 до 21 березня. Фото: pixabay

У світі триває третя хвиля коронавірусу, ба більше, у США вже повідомили про загрозу початку четвертої хвилі. Водночас медицина намагається в стиснуті строки винайти ефективні методи боротьби та запобігання захворюванням на коронавірус.

Експерти називають різні строки тривання пандемії коронавірусу у світі, однак очевидно, що вона не закінчиться найближчим часом. Однак вчені кожного дня відкривають нові шляхи подолання вірусу. The Page зібрало найважливіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі за останній тиждень.

Новий штам коронавірусу у Франції

Французькі вчені зафіксували новий мутований штам коронавірусу. Його знайшли у французькому регіоні Бретань. Мутацію було виявлено з допомогою геномного секвенування в групі інфекцій у лікарні міста Ланніона.

Вісім із 79 пацієнтів із коронавірусом виявилися носіями нового варіанту, який отримав назву "le variant breton" (бретанський штам).

Основною особливістю нового штаму є те, що ПЛР-тести на коронавірус показували негативний результат попри типові симптоми захворювання в пацієнтів. Однак пізніше наявність коронавірусу підтвердив аналіз крові. Усі пацієнти із цим штамом померли.

Наразі вчені намагаються визначити реакцію цього варіанту вірусу на вакцинацію та наявність антитіл від попередньої коронавірусної інфекції.

Вакцини проти коронавірусу для тварин

Група горил у сафарі-парку зоопарку Сан-Дієго (США) стала першою серед людиноподібних мавп, у яких виявили коронавірус.

Наразі ветеринари по всьому світу намагаються знайти спосіб захистити тварин від коронавірусу. Зазвичай до них застосовують ті самі засоби для мінімізації захворювання, що й до людей: соціальне дистанціювання, перевірку стану здоров'я та вакцинацію.

У зоопарку Сан-Дієго вже повністю щеплено п’ять бонобо та чотири орангутанги. Ще декілька мавп отримають щеплення у квітні.

Горили заразилися коронавірусом від охоронця зоопарку, який був хворий, але не мав симптомів. Сім горил одужали після легких випадків захворювання, але в однієї літньої тварини виявили пневмонію, ймовірно, спричинену вірусом, а також захворювання серця. Їй призначили антибіотики та серцеві препарати. Крім того, горила отримала лікування антитілами, щоб блокувати вірус від зараження клітин.

Передача антитіл після вакцинації від матері до дитини

Дослідники з Єрусалиму провели дослідження й довели, що антитіла вакцинованих проти коронавірусу вагітних жінок можуть передаватися плоду. У дослідженні взяли участь 20 вагітних жінок, які отримали дві дози вакцини проти коронавірусу Pfizer у третьому триместрі.

Команда дослідників із лікарні «Хадасса» при медичному факультеті Єврейського університету в Єрусалимі зазначила, що результати досліджень свідчать про те, що вакцинація вагітних жінок може забезпечити захист матері й новонародженого від коронавірусу.

Однак відкритим залишається питання про «стійкість» антитіл і вплив на це годування грудьми. Також поки що не проведено досліджень щодо того, що буде в разі вакцинації на інших строках вагітності.

Нові експрес-тести на коронавірус

Японська компанія Сімадзу, яка виробляє вимірювальні інструменти та засоби для проведення аналізів, розробила комплект для тестування, який допоможе миттєво визначати коронавірус або його штами.

Новий набір реактивів для ПЛР-тестування може не тільки підтвердити наявність коронавірусу, але ще й з'ясувати, чи мутував виявлений вірус.

Визначення мутацій генетичного коду вірусу вимагає додаткового з використанням іншого реактиву. Однак новий комплект для тестування допоможе оптимізувати весь процес загалом.

У компанії заявили, що для проведення реального тестування потребуватиметься приблизно два місяці досліджень.

«Зелений паспорт» вакцинації

Єврокомісія опублікувала проєкт паспорта вакцинації (digital green certificate — «зелений паспорт»). Він дасть змогу жителям ЄС пересуватися територією Євросоюзу без тестувань і карантину.

Такий сертифікат засвідчуватиме, що його власник пройшов вакцинацію проти коронавірусу, має негативний тест на коронавірус або антитіла після хвороби.

Паспорт вакцинації надає власнику переваги у вигляді права на звільнення від проходження карантину й тестування на коронавірус.

Він матиме як паперовий, так і електронний варіант, а видаватиме його медичний заклад під час виписки з лікарні, після вакцинації або тестування.

Система перепусток має запрацювати до літа. Найшвидше цю систему введуть туристичні держави ЄС, які зазнають величезних збитків через зриви туристичних сезонів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини