Facebook Pixel

«Татнафта» отримала претензії від європейських партнерів через «брудну» російську нафту

Автор

Російська компанія «Татнафта» отримала претензії від європейських покупців нафти через ситуацію з нафтопроводом «Дружба», повідомив глава компанії Наїль Маганов, передає «Інтерфакс-Україна».

«Вони [притензії – ред.] в рамках розумного і в рамках наших договірних відносин», – зазначив Маганов. Проте він не став розкривати суму збитку, оскільки поки що триває обговорення.

За словами голови ради директорів «Татнафти» Рустама Мінніханова, претензії покупців стосуються не якості нафти, а збою поставок.

Водночас в концерні «Белнафтахім» повідомили, що повна очистка двох гілок нафтопроводу «Дружба» на території Білорусі від забрудненої російської нафти може початися в середині серпня.

Контекст

  • У квітні Білорусь виявила на «Мозирському НПЗ» нафту з перевищенням рівня вмісту органічних хлоридів і потім припинила транзит російської сировини до Європи, в Україну зокрема.
  • Українські трейдери відреагували на ситуацію різким підняттям цін — бензин і дизпаливо на стелах АЗС подорожчали на 1-1,5 грн за літр. Пізніше їх постачання в Україну було частково відновлено. Прокачування неякісної російської нафти припинили також Польща й Німеччина, територіями яких проходить північний відрізок нафтопроводу, а також Словаччина, яка контролює південний відрізок. Якісна російська нафта почала надходити до Білорусі 2 травня. Польща частково відновила транспортування російської нафти тільки 9 червня, а Німеччина — 18 червня.
  • 27 травня Білорусь повернула Росії понад 80 тис. тонн забрудненої нафти. Увесь об’єм забрудненої нафти, яка скупчилась в трубопроводах Росії, Білорусі, України та Польщі, оцінюється в 5 млн тонн.
  • Експортовану нафту навмисне забруднили хлорорганічними сполуками, заявляли в «Транснафті». Джерело потрапляння — пункт прийому нафти в Самарській області.
  • За фактом інциденту було порушено кримінальну справу про навмисне забруднення нафти, в межах якого звинувачуються шість чоловік. Пізніше суд відправив під домашній арешт до 30 червня чотирьох фігурантів справи. 11 червня у справі з’явилися нові підозрювані — чотири працівники «Транснафти».
  • Першим про відшкодування компенсації втрат від постачання забрудненої нафти в квітні заявив білоруський «Мозирський НПЗ». Він захотів отримати від «Роснафти» $155 млн. Також з претензіями звернувся польський переробник Orlen — він вимагає $450 тис. за недопоставку нафти в квітні.
  • 11 червня глава «Роснафти» Ігор Сєчін попросив віцепрем’єра РФ Дмитра Козака прискорити виплату компенсації за «брудну» нафту.
  • 20 червня «Транснафта» на одній з ділянок трубопроводу «Дружба» з Білорусі в Польщу зафіксувала забруднення нафти хлорорганікою.
Подякувати 🎉