Facebook Pixel

Білорусь перекрила експорт бензину, дизпалива та інших нафтопродуктів

Держконцерн «Белнефтехим» призупинив експорт нафтопродуктів з 1 січня цього року. Таке рішення компанія прийняла на тлі припинення поставок російської нафти.

Копію розпорядження опублікував білоруський telegram-канал Harbacevič, на який посилаються деякі ЗМІ республіки. А пізніше інформацію про припинення експорту агентству «Інтерфакс-Захід» підтвердили у пресслужбі держконцерну «Белнефтехим». Там уточнили, що йдеться саме про тимчасову зупинку поставок нафтопродуктів.

«З метою забезпечення потреб народного господарства і населення в нафтопродуктах з 1 січня 2020 року призупинити відвантаження з білоруських нафтопереробних заводів на експорт автобензинів усіх марок, прямогонного бензину, нефрасу всіх марок, гасу освітлювального, реактивного палива, дизельного палива, пічного палива, ароматичних вуглеводнів, пічного палива, мазуту топкового, бітумів нафтових, мастильних масел, гачу нафтового, ЗВГ до особливого розпорядження концерну», — йдеться в документі.

Фото: Harbacevič

Фото: Harbacevič

Раніше торговий представник України Тарас Качка заявив, що зупинка поставок російської нафти в Білорусь найближчим часом жодним чином не вплине на ситуацію в Україні, однак Мінекономіки розробляє план дій у разі виникнення такої загрози.

Контекст. Росія припинила постачання нафти в Білорусь з 1 січня, оскільки країни не змогли домовитися про нові умови. Лукашенко 31 грудня доручив шукати альтернативну російській нафті сировину. Йшлося зокрема про постачання нафти у цистернах – залізницею з балтійських портів, а також про реверсне використання нафтопроводу «Дружба».

Через припинення поставок сировини два нафтопереробних заводи республіки знизили своє навантаження до мінімально допустимого рівня. Зараз Білорусь веде переговори про відновлення імпорту нафти як з Росії, так і з альтернативних джерел.

Поки що НПЗ працюють на накопичених у грудні залишках нафти – вони дозволять зберегти завантаження заводів на технологічно прийнятному рівні до середини січня.

Подякувати 🎉