
Фото: delo/Pixabay
Технології значно полегшили щоденну рутину сучасної людини. Ми можемо замовити їжу, купити одяг, квитки на транспорт і оплатити будь-які послуги, не виходячи з дому. Останній рік довів усім, що і віддалена робота з дому не менш ефективна, ніж офісна.
Оплата комунальних платежів теж буває зручною та швидкою. Для оплати комуналки вам більше не доведеться запам'ятовувати режим роботи банку або каси енергокомпанії, не потрібно витрачати час на поїздку, стояти в чергах, та й взагалі зникає необхідність виходити з дому.
Для того щоб провести онлайн-оплату компослуг, вам знадобиться тільки банківська карта, рахунки на оплату та дані лічильників, а також будь-який пристрій із виходом в інтернет (комп'ютер, смартфон, планшет).
Де та як можна оплатити комунальні послуги онлайн?
Оплатити комуналку можна різними способами:
- 1. Безпосередньо на сайтах компаній-постачальників послуг. Наприклад, «Київтеплоенерго», 104.ua, «КиївГазЕнерджі», «Київгаз», Yasno.com.ua тощо.
Для оплати комуналки на сайтах компаній-постачальників уперше слід пройти процедуру реєстрації в особистому кабінеті. Для цього вам знадобиться електронна пошта, номер телефону, а також унікальний ключ авторизації або дані про особовий рахунок (вони розташовуються на квитанції). Після цього провести оплату можна буде будь-якою банківською картою.
- 2. За допомогою платіжних сервісів. Найпопулярніші з них: Рortmone, iPay, Easypay, Plategka. Після реєстрації сервіс збиратиме електронні рахунки на вашу адресу.
Якщо ж потрібний вами рахунок не знайдений, ви можете створити платіж за реквізитами, вказаними на платіжці. Крім цього, більшість платіжних сервісів мають власні мобільні додатки. Середній розмір комісії за кілька щомісячних платежів становить близько 30-40 грн.
- 3. За допомогою онлайн-банкінгу. Більшість банків пропонують послугу оплати комуналки у своїх особистих кабінетах (Privat24, monobank, Ощадбанк тощо). Для того щоб знайти рахунки, потрібно ввести свою адресу в графі пошуку або знайти постачальника компослуг за реквізитами.
Перевагою оплати за допомогою онлайн-банкінгу є те, що вам не потрібно вводити дані своєї карти. А крім цього, при оплаті онлайн багато банків не беруть комісію.
- 4. У жителів столиці з'явилася ще одна можливість здійснювати комунальні платежі. У лютому в Києві презентували мобільний застосунок «Комуналка» для оплати комунальних послуг, передачі показань лічильників і контролю за станом розрахунків від «Центру комунального сервісу».
Мобільний застосунок доступний для скачування в App store та Google Play. Після завантаження програми варто зареєструватися, заповнивши особисті дані, адресу проживання та ключ авторизації, вказаний на квитанції. Після цього електронні рахунки на вибрану адресу оновлюватимуться щомісяця.
«Користувачі програми можуть розрахуватися за спожиті житлово-комунальні послуги без комісії карткою киянина», — зазначив генеральний директор «Центру комунального сервісу» Андрій Щербина.
Як отримати та зберегти квитанції?
Більшість сервісів зберігають історію платежів і платіжних документів. При оплаті комунальних послуг через інтернет чек про оплату прийде до вас на пошту. Його можна роздрукувати або зберегти на комп'ютері. Електронні чеки мають таку ж юридичну силу, як і квитанції, які видаються після оплати у відділенні банку або пошти.
Де навчитися онлайн-оплаті комунальних послуг?
Якщо ви все ще не впевнені, що опануєте онлайн-оплату комунальних послуг самостійно, радимо придивитися до освітніх програм. Міністерство цифрової трансформації створило освітній серіал «Оплата комуналки онлайн».
Серіал складається з семи невеликих серій та покроково пояснює, як оплачувати комунальні послуги онлайн. Для доступу до онлайн-курсу вам знадобиться пройти нескладну процедуру реєстрації. Після проходження ви отримаєте сертифікат.