Минулого тижня, 20 — 24 грудня, валютний ринок збалансувався самостійно, коливання курсу гривні були невеликими. Але цього тижня волатильність може збільшитися через відшкодування ПДВ і потреби імпортерів в іноземній валюті. Натомість у перші тижні тижня 2022 року курс може послабшати приблизно до 28 грн за долар. Такий прогноз зробили аналітики інвесткомпанії ICU.
Загалом минулого тижня клієнти банків потребували більше валюти, ніж пропонували продавці, і цю потребу задовольняли банки. Водночас обіг ринку змінився несуттєво. НБУ утримався від інтервенцій з продажу та, навпаки, за два дні викупив $10 млн у резерви.
Зрештою курс гривні залишався в очікуваному коридорі 27 – 27,5 грн за долар та за підсумками тижня послабився на 0,1% до 27,27 грн за долар, залишаючись міцнішим, ніж на початку року.
На 29 грудня Нацбанк встановив такі курси валют:
- долар – 27,22 грн;
- євро – 30,84 грн;
- рубль – 0,37 грн.
Зазначимо, що проти попереднього банківського дня 28 грудня:
- долар подешевшав на 1 копійку;
- євро подорожчало на 2 копійки;
- курс рубля мало змінився.
Аналітики ICU прогнозують, що цього тижня гривня опиниться під впливом великих обсягів відшкодування ПДВ (воно може сягнути 10 млрд грн). Цей вплив посилиться зменшенням надходження валютної виручки через різдвяно-новорічні свята. Тому попит на валюту знову переважатиме, але НБУ може задовольнити надлишковий попит із резервів, збалансувавши ринок у тому самому коридорі 27 – 27,5 грн за долар до кінця року.
У перші тижні тижня 2022 року курс може ще трохи послабшати, орієнтовно до 28 грн за долар, хоча такий рух буде короткочасним і викликаним святами, а також меншою діловою активністю.
Динаміка курсу гривні до долара

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також