Facebook Pixel

Грузинський TBC Bank запланував зайти в Україну через купівлю місцевого банку – ЗМІ

Грузинський TBC Bank прицінюється до українського «Піреус Банку» – ЗМІ. Фото: Wikipedia (на фото головний офіс TBC Bank у Тбілісі)

Грузинський TBC Bank прицінюється до українського «Піреус Банку» – ЗМІ. Фото: Wikipedia (на фото головний офіс TBC Bank у Тбілісі)

Один з провідних банків Грузії — TBC Bank – запланував вийти на український ринок шляхом купівлі місцевого «колеги». Мова йде про «Піреус Банк» – «дочку» однойменного грецького банку – який почав діяльність в Україні у 2007 році. Приблизна сума потенційної угоди оцінюється в $17 млн, пише Forbes.

Співрозмовники видання розповіли, що керівництво TBC Bank вже «давно прицінювалося до кількох банків» в Україні. Інше джерело зазначило, що перемовини з обраним гравцем ринку перебувають на ранній стадії і можуть не завершитися укладанням угоди. Пресслужба «Піреус Банку» від «коментування чуток» відмовилася.

Між тим інвестбанкір, який брав участь в одному з нещодавніх продажів банку в Україні, підтвердив Forbes¸ що і власники «Піреус Банку» перебувають у пошуках потенційних покупців.

Telegram Logo
Quote«Банк давно виставлено на продаж. Греки скорочують присутність за кордоном. «Піреус» – це не банк-ліцензія, а бізнес, що працює, хоч і не високорентабельний», — додав фінаналітик ICU Михайло Демків.

Контекст. Раніше цього року російські мільярдери Михайло Фрідман і Герман Хан спільно з їхніми партнерами хотіли за понад $1 млрд купити monobank.

Група Піреус Банку почала свою діяльність в Україні у вересні 2007 року після придбання Міжнародного Комерційного Банку (МКБ). Регіональна мережа банку охоплює Дніпропетровську, Київську, Львівську, Одеську, Харківську та Черкаську області. Станом на жовтень цього року його капітал становив 671 млн грн. Наразі банк посідає 13-ту позицію рейтингу найнадійніших банків України за індексом FinScore. За активами «Піреус Банк» посідає 37-ме місце серед 71 банку в Україні.

TBC Bank володіє 40% часткою ринку за кредитами та депозитами в Грузії. Основним ринком для експансії керівництво банку визначило на найближчі півтора року Узбекистан. До складу головних акціонерів входять: Мамука Хазарадзе (8,64%), Бадрі Джапарідзе (6%), Європейський банк реконструкції та розвитку (5,05%), Dunross & Co (7,42%), JPMorgan Asset Management (4,56%), Allan Gray Investment Management (4,26%), Creation Investments Capital Management (3,22%), Schroder Investment Management (3,12%), BlackRock (3,02%). Акції банку котуються на Лондонській фондовій біржі.

Коментарі

Всі новини