Facebook Pixel

Російські мільярдери Фрідман і Хан хотіли купити monobank за $1 млрд. Що пішло не так

Фрідман (на фото) і Хан хотіли купити monobank за $1 млрд – чому угода не відбулася. Фото: Wikipedia

Фрідман (на фото) і Хан хотіли купити monobank за $1 млрд – чому угода не відбулася. Фото: Wikipedia

Російські мільярдери Михайло Фрідман і Герман Хан спільно з їхніми партнерами пропонували суму в понад $1 млрд за купівлю віртуального банку monobank. Як пояснив співзасновник фінустанови Олег Гороховський, слова якого наводить Forbes, партнери не дійшли згоди, а відтак угода не відбулася.

Сергій Попенко, голова наглядової ради «Універсал Банку», на базі якого працює monobank, додав, що компанія не була достатньо готовою до проведення такої угоди. Він зазначив, що вважає запропоновану інвесторами ціну цілком обґрунтованою.

Quote«Якщо застосувати мультиплікатор із прибутку, який навіть в Україні становить 6, вартість mono становитиме $1 млрд. Ще три роки тому monobank був нульовим активом, а наразі обслуговує понад чотири мільйони клієнтів і має другий за розміром ритейловий портфель у країні після Приватбанку. Коли є така успішна історія, ринок і ризик країни вторинні. У такі компанії інвестори готові вкладатися за будь-якими мультиплікаторами», – пояснив він.

У компанії розповіли, що після Фрідмана й Хана нових пропозицій щодо купівлі не отримували. Гороховський зазначив, що у monobank розглядають варіант продажу частини компанії через первинне розміщення акцій (IPO) або через процедуру SPAC (шляхом злиття зі спеціальною компанією). Такий сценарій, за попередніми планами, може бути реалізований у межах трьох років.

Telegram Logo

Видання LIGA.net дізналося, що угода з продажу не відбулася через акціонерів, які не хотіли позбуватися своїх часток. Мова йде про Людмилу Шмальченко та Володимира Яценка. Обидва акціонери мали по 17,18% у «Фінтех бенд», однак раніше цього року Яценко передав свої акції Євгенії Кривенко. За даними видання, жінка зареєстрована з ним за однією адресою. Обоє акціонерів є фігурантами справи про виведення 8,2 млрд грн з Приватбанку в 2016 році.

Контекст. Історія monobank розпочалася у 2017 році, коли екстопменеджери Приватбанку Дмитро Дубілет, Олег Гороховський і Михайло Рогальський вирішили створити IT-компанію «Фінтех бенд», яка і взялася за реалізацію мобільного банку. Monobank має одного партнера — «Універсал банк», який входить до Групи «ТАС».

Monobank становить основну частину прибутку «Універсал Банку». Завдяки цьому прибуток банку в період з січня по вересень цього року зріс ушестеро проти минулорічного показника – до 2,5 млрд грн. В monobank у вересні 2021 року нарахували 4,3 млн активних карт (у 2020 році їхня кількість була удвічі меншою). Нині банк посідає друге місце в рейтингу за обсягами кредитного портфеля із показником у 23,3 млрд грн.

Михайло Фрідман – російський олігарх, співвласник «Альфа-груп», співзасновник BYHMC і акціонер Letter One. За оцінками Forbes, його статки наразі оцінюються у $15,5 млрд. У рейтингу найзаможніших росіян він посідає 11-у сходинку.

Герман Хан – російський мільярдер, великий акціонер «Альфа-Груп», очільник інвестиційної компанії L1 Energy. У 2021 році журнал Forbes поставив Хана на 18-е місце у списку найбагатших підприємців Росії зі статками у $10,1 млрд.

Коментарі

Всі новини