Facebook Pixel

Українську систему навчання водіїв наблизили до європейської

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів». За словами заступника глави МВС Богдана Драп'ятого, зміни набудуть чинності через півроку з моменту офіційного опублікування постанови.

«Гармонізація та адаптація законодавства України з правом ЄС — один із важливих пріоритетів роботи команди МВС, — прокоментував зміни пан Драп'ятий. — Реалізація зазначеного в Конституції України зовнішньополітичного стратегічного курсу на набуття членства в ЄС потребує єдиних стандартів».

Постанова визначає мінімальну кількість навчальних годин для підготовки, але навчальні заклади не обмежені в можливості введення в свої програми додаткових занять. Оптимізовано загальний час підготовки водіїв по всіх категоріях. Зокрема, за найпоширенішою в Україні категорією «В» зменшено час теоретичної підготовки зі 100 до 63 годин, проте хронометраж практичної підготовки залишився незмінний — 40 годин.

Оновлено й теми теоретичної та практичної підготовки, а також перепідготовки водіїв. Додано важливий самостійний навчальний розділ «Медичне забезпечення (заходи допомоги в разі ДТП)», актуалізовано зміст тематичних програм і введено теми щодо транспортних засобів, яким надає руху електрична енергія.

За словами пана Драп'ятого, майбутні водії спочатку пройдуть увесь курс теорії в автошколі, складуть іспит і тільки після успішного його складання зможуть приступити до практики.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉