Флагманський Range Rover ледве змінився зовні, але технічно це автомобіль наступного десятиліття. Він може бути зі стандартною або подовженою базою. З 4-, 5- або 7-місним салоном. З бензиновим, дизельним, гібридним або електричним двигуном.
Іноді таке трапляється. Один надмірно жадібний співробітник розкрив таємницю, яку тримали в секреті сотні його колег, зливши ілюстрації в 4х4 Magazine. Інший диверсант розмістив верстку ще не виданого журналу в профільний форум і поїхало... сайтами, пабліками й чатами... Серед них і наша редакція.
Зрештою світ побачив Range Rover п'ятого покоління у всій його вроді майже за тиждень до прем'єри. Почасти вау-ефект вийшов змазаним ще й тому, що зовні неофіт як ніколи схожий на попередника. Але не варто звинувачувати британських стилістів у лінощах — вони півстоліття існування бренду Range Rover йшли до цього золотого перетину.

Під обвідами Range Rover – повністю перероблений зміст. Фото: Land Rover
Дизайн
Згадайте, вже перший Range Rover, що дебютував 1970 року, також виокремлювався на тлі інших позашляховиків лаконікою форм, площиною панелей і візуальною чистотою. Жодних окремішних крил, об'ємів, які виступають, ручок і підніжок, що стирчать — все підпорядковано єдиній ідеї. «П'ятірка» звела цю чистоту в абсолют, зробивши такою ж рисою ДНК, як низька підвіконна лінія, дах, що спадає, короткий передній і довгий задній звиси. І гідна уособлювати в Луврі сучасне мистецтво не менше, ніж перший Range.
Щоб досягти ефекту єдиної візуальної площини, стилісти намагалися зменшити зазори між кузовними панелями, звели до одного рівня поверхню кузова, дверні ручки та елементи декору, максимально скоротили кількість швів та стиків плюс мінімізували перепади рельєфу між склом та рамами.
Аеродинаміка
І зрештою досягли рекордно низької, як для позашляховиків, величини опору потоку повітря, що набігає. Незважаючи на габарити, що зросли, і перехід з 22-дюймових коліс на 23-ті, коефіцієнт Сх скоротився з 0,34 до 0,30. За рахунок чого? Крім максимально гладких панелей, були застосовані ретельніше продуті в аеродинамічній трубі колісні диски, корпуси дзеркал, накладок під днищем плюс луври повітроводів охолодження гальм, що відкриваються тільки під час уповільнення.

Інтер'єр Range Rover витриманий у тій стилістиці стриманої розкоші, що й екстер'єр. Фото: Land Rover
Платформа
Одне слово, під впізнаваними обводами – зовсім перероблений зміст. Абсолютно нові модульна платформа MLA-Flex та електронна архітектура Eva 2.0 перетворили позашляховик на вітрину мехатроніки. Так, жорсткість на кручення повністю алюмінієвого кузова збільшилася вдвічі – до 33000 Нм/град. Не те щоби раніше кузов крутило на будь-якій купині, але наразі конструктори змогли застосувати дверні електроприводи з доводчиками та вбудованим захистом від затискання а-ля Rolls-Royce.
Або інший приклад — знову ж вперше в історії бренду (і всього Land Rover) задня вісь отримала і 5-важільну підвіску, і систему підрулювання, і активний диференціал. Тобто тепер момент, що крутить, може розподілятися не тільки між осями, а й між правим і лівим задніми колесами.

Range Rover може подолати брід глибиною 900 мм та підйом крутістю 45 градусів. Фото: Land Rover
Шасі
Пневмопідвіска Dynamic Response Pro стала не тільки повнокерованою, а й навігаційно-орієнтованою. Знову ж за прикладом Rolls-Royce відтепер перед кожним поворотом вона запитує дані у хмарної платформи eHorizon і підлаштовує під них жорсткість адаптивних 2-клапанних амортизаторів й активних стабілізаторів. Останні, завдяки 48-вольтовим електромоторам із тягою до 1400 Нм, невтомно борються з кренами кузова.
Габарити
За старою доброю традицією флагман пропонується у двох варіантах: стандартному та подовженому на 200 мм. В обох випадках колісна база зросла на 75 мм (2997 мм та 3197 мм відповідно), а загальна довжина – на 53 мм (до 5052 мм та 5252 мм). Ширина залишилася незмінною – 2209 мм, а висота збільшилася з 1835 мм до 1870 мм у номінальному положенні підвіски.

Єдина система управління сонмом технологій адаптує Range Rover до кожного кілометра подорожі. Фото: Land Rover
Кліренс
Усього їх п'ять: крім стандартного дорожнього просвіту, передбачено два занижені (–16 мм та –50 мм) та два завищені (+75 та +135) пресети. Тобто під час паркування, для зручності виходу та входу, кліренс зменшується з 160 мм до 110 мм, а на бездоріжжі збільшується до 235 мм. В особливо екстрених випадках, на кшталт переїзду через кам'яну гряду або форсування річки, підвіску можна задерти на 295 мм. Щоправда, раніше показники були вищими і в прямому, і в переносному значенні: максимальний дорожній просвіт становив 303 см, а замість муфти підключення передньої осі був чесний повний привід.
Прохідність
Потраплянню в патову ситуацію протистоятиме інтелектуальний привід iAWD та система режимів руху Terrain Response 2 із можливістю ручного налаштування. У її меню пресети буквально для всіх типів бездоріжжя, що зустрічаються — гравію, піску, броду, бруду, каміння, трави, снігу, колій. Працюючи пліч-о-пліч з 8-ступінчатим «автоматом» 2-ступінчата роздатка навчена жонглювати розподілом тяги відповідно до обставин сто разів на секунду.

Крім напів-і навіть повністю анілінової шкіри салон Range Rover можна оброблений текстилем Ultrafabrics і сумішшю вовною Kvadrat. Фото: Land Rover
Двигуни
Як ми вже повідомляли, британці серйозно перетрусили моторну лінійку. Зі «стареньких» в живих залишилися тільки 6-циліндрові 3-літрові турбодизелі сімейства Ingenium: D250 (249 к. с., 600 Нм), D300 (300 к. с., 650 Нм) і D350 (350 к. с., 700 Нм). Старий добрий 5-літровий компресорник AJ-V8 йде у відставку, а його місце посідає баварський P530 із двома турбінами в розвалі блоку V8. Вони видувають із 4400 куб. див. робочого об'єму 530 к. с. та 750 Нм. Так, характеристики не захмарні, але англійців більше хвилювала проблема масляного голодування. Тому P530 отримав оригінальні налаштування та піддон картера з розвиненою системою перегородок. Крім того, Range Rover може оснащуватися новітніми «м'якими» гібридами (MHEV) P360 та P400 Ingenium плюс «плагінами» P440e та P510e зі збільшеним запасом ходу. Але найепохальніше трапиться 2024 року, коли побачить світ перший повністю електричний Range Rover.
Початок продажів
Збиратимуть флагманський Range Rover винятково на рідному для марки підприємстві в Соліхаллі. В Україні позашляховик вже доступний для замовлення за ціною вiд 4,247 млн. грн за версiю L460 MHEV.

Об'єм багажного Range Rover відділення коливається від 312 до 2601 л. Фото: Land Rover