Головною прем'єрою «монтереевской тижня» стало відродження однієї з найбільш культових моделей в історії суперкаростроенія. Прем'єра пройшла на благородної вечірці в саду The Quail, A Motorsports Gathering.
Ідеологи Lamborghini заслужили нашу повагу в тому числі своєю стійкою парадигмою «ностальгії — немає». Хоча кому-кому, а італійцям є що згадати і розповісти. У той час як конкуренти раз у раз озиралися назад, притягаючи за вуха ювілеї і колишні перемоги, в Сант-Агата Больньезе дивився виключно вперед. І нічтоже сумняшеся пропустили навіть піввіковий ювілей первістка марки — карколомного середньомоторного купе Miura.

Lamborghini Countach 1971 року. Фото: Lamborghini
Але ніколи не говори ніколи — і до піввікового ювілею своєї самої довгограючою (1974-1990 рр.) Моделі італійці розстаралися. Адже саме завдяки «кунташу» компанія пережила надважкі для виробників суперкарів паливні кризи 70-х і 80-х. Всі інші моделі, навіть суперпозашляховик LM002, виявилися, в кращому випадку, «каліфами на годину».
Екстер'єр
Зовнішність «кунташа» настільки самобутня, що навіть через півстоліття він виглядає на дорозі заблукали в нашому світі прибульцем. Так що проблем з ідентифікацією приймача не виникло. Тим більше що стилісти Lamborghini старанно скопіювали деякі морфологічні ознаки начебто бічних «зябрами» (коробів повітрязабірників), форми заливної горловини бензобака і дизайну колісних дисків з круглими прорізами як у телефонів того часу. Додайте сюди чітко виражений клиновидний профіль, трапецієподібну форму лобового скла і пропорцію «надбудови» по відношенню до кузова — такий образ навіть зараз просто нема з чим сплутати. Як і у оригіналу, у приймача разновеликие колеса і шини Pirelli P Zero Corsa — 20-дюймові спереду і 21-дюймові ззаду.

Кокпіт Lamborghini Countach LPI 800-4. Фото: Lamborghini
інтер'єр
А ось всередині від славного минулого залишилася лише ностальгічна квадратна прострочки шкіряних сидінь. Водій буквально оточений екранами приладової панелі і мультимедійної системи. Освітлення кокпіта можна регулювати затемненням фотохромних елементів, вбудованих в дах. Ще один реверанс в сторону історії — оригінальні рецептури квітів, які були найбільш затребуваними при фарбуванні «кунташей» різних років. Всього в палітрі 33 базових відтінку і відтінку — від білосніжного до антрацитно-чорного.

Як і 50 років тому, V12 виставлений на загальний огляд. Фото: Lamborghini
силовий агрегат
Як це завжди було прийнято в сімействі Countach, основні характеристики зашифровані в його індексі. Абревіатура розшифровується як Longitudinale Posteriore Ibrido, тобто помірно-гібридна силова установка, перше число вказує на потужність в метричних кінських силах, друге — на повнопривідну трансмісію. Перекладаючи з незрозумілого на зрозумілий — атмосферне 6,5-літровий V12 працює рука-об-руку з 48-вольта електродвигуном, інстальованим в корпус семиступінчастою автоматичною коробки передач. Насправді нічого нового в силовій установці немає — вона була розроблена для суперкара Siаn.
При сухій вазі в 1595 кг питома потужність суперкара — 1,95 кг / 1 л. с. першу сотню він розмінює за 2,8 с, другу за — 8,6 с. Максимальна швидкість — 355 км / ч, на 50 км / год швидше найпотужнішою версією першого Countach.
тираж
Спочатку оголошено, що Countach побудують обмеженою серією з 112 екземплярів, а поставки почнуться з першого кварталу 2022 року.
Чому саме 112? Це ще одна відсилання до історичної спадщини. Ще до того, як Феруччо Ламборгіні вигукнув Countach! (суміш подиву і захоплення на пьемонстком ділаекте), вперше побачивши суперкар, той ніс внутризаводской індекс LP112.
Але італійці напевно не відмовлять собі в задоволенні випустити ще 5-7 лімітованих версій за вищою, ніж зараз (від €3 млн) ціною. А значить легко подвоять або навіть потроїти тираж плюс зароблять на фактично одній і тій же моделі на порядок більше. Ретро сьогодні цінується дорожче, ніж будь-коли.

Рендери майбутнього Lamborghini Countach LPI 800-4. Фото: Lamborghini