Facebook Pixel

«Малий Карпатський круг» – новий маршрут для подорожей у новорічні канікули

Мережа коротких комфортних доріг у центральній частині Карпат поєднає ключові туристичні та курортні центри Львівщини, Закарпаття та Прикарпаття.

Карантинні заходи знову посилено, кордони закрито, квитки викуплено, готелі заброньовано, ціни підвищено. У нинішній ситуації для українців чи не єдиний шанс змінити ситуацію на новорічні канікули – внутрішній туризм. У пошуках різдвяних декорацій автолюбителі з усієї країни традиційно вирушають до Карпат – до Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської областей. І вряди-годи шляховики підготували для нас приємну несподіванку.

Карта доріг «Малий Карпатський круг». Інфографіка: «Укравтодор»

Карта доріг «Малий Карпатський круг». Інфографіка: «Укравтодор»

Які це дороги

Мережа доріг «Малий Карпатський круг» поєднає ключові туристичні та курортні центри центральної частини Карпат: Славське, Сколе, Бориню, Нижні Ворота, Сойми, Долину та Вишково. Ідея закільцювати дороги у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях виникла в рамках програми «Велике будівництво». Програма президентська, але реалізується коштом платників податків.

Проєкт охоплює дороги державного та місцевого значення. Їхня загальна протяжність – 644,2 км. На перші припадають 249,5 км, на другі – 394,7 км.

У розрізі областей розподіл такий:

Львівська область – 299 км;

Закарпатська область – 223,2 км;

Івано-Франківська область – 122 км.

«Завдання державного інвестиційного проєкту «Малий Карпатський круг» – ремонт автошляхів державного значення, що ведуть до туристичних локацій, — коментує ситуацію заступник голови «Укравтодору» Андрій Івко. – Цей перспективний проєкт дає змогу обмінюватися туристичними потоками, зменшує тривалість подорожі й зрештою суттєво вплине на соціально-економічний розвиток і збільшення туристичного потенціалу регіону. Маршрут дасть можливість водіям заощаджувати й час подорожі, і витрати на пальне. І, що дуже важливо, подорожувати комфортно й безпечно».

На робочій нараді, що відбулася в Івано-Франківську під головуванням прем'єр-міністра України, шляховики звітували про перші результати реалізації проєкту «Малий Карпатський круг». За два останні роки відновлено 169 км доріг у всіх трьох регіонах плюс проведено ремонт п'яти мостових переходів.

Що вже зроблено

На Івано-Франківщині відремонтовано 45 км дороги Р-21 Долина – Хуст. У Закарпатській здійснено ремонт 94 км державних доріг зі 129 км запланованих і 30 км місцевих із 94,2 км запланованих. У Львівській цього року розпочато роботи одразу на 6 об'єктах: це мости на трасі М-06 Київ – Чоп і Т-14-24 Сколе – Славське, п'ять із яких уже готові.

4.png

Що доведеться зробити

Окрім того, проведено робочу зустріч із представниками Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської ОДА щодо передачі на баланс держави доріг місцевого значення, які є частиною проєкту.

Крім ремонту, передбачено будівництво відрізків доріг, транспортних розв'язок і мостових переходів. Реалізація інвестиційного проєкту до 2024 року проходитиме у дві черги. План на 2022 рік – 186 км доріг державного значення в усіх трьох регіонах і 217 км – місцевого значення.

5.png


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉