Чотири головні правила їзди засніженою дорогою на літніх шинах

Фото: Сергiй Суховський

Фото: Сергiй Суховський

Перший сніг спровокував одночасно відкриття дня бляхаря та нічні чування шиномонтажників. Нагадуємо, як треба поводитися, щоб не потрапити до перших і потрапити до других.

Листопад — місяць непередбачуваний, але мокрий сніг під вечір завжди передбачає ранкову ожеледицю. Саме час перевзутися для тих, хто досі цього не зробив. Але, з одного боку, затори на шиномонтажних станціях є найдовшими саме після першого снігу. З іншого боку, дві останні зими підтверджують висновки синоптиків і екологів про те, що через глобальне потепління сніжних зим у наших широтах уже не буде. Так, випаде, як на свято, полежить 3-5 днів і зійде нанівець. І, судячи з продажу зимової гуми, для багатьох українців такий прогноз став серйозним аргументом.

Отже, як поводитися за таких умов, як сьогодні?

  • По-перше, увімкніть ходові вогні або ближнє світло фар, щоб позначити себе на дорозі. Через опади, як-от сніг або дощ, різко гіршає видимість не тільки у водіїв, а й чомусь і в пішоходів.
  • По-друге, збільште дистанцію до транспорту, що рухається попереду, до 3-4 корпусів свого автомобіля. Вас має бути не тільки видно — потрібен простір для здійснення маневру, як-от гальмування або об'їзд перешкоди, що раптово з'явилася на дорозі. А на мокрій дорозі найгірше гальмують саме замерзлі літні шини.
  • По-третє, вирівняйте свою швидкість зі швидкістю потоку, вибравши найповільнішу смугу. Тихіше їдеш — далі заїдеш.
  • По-четверте, забудьте про різкі маневри: обгони, перестроювання, розвороти тощо. На мокрій дорозі автомобіль із невідповідною гумою гальмує погано. Керування має бути плавним і послідовним. І бажано в бік шиномонтажу і СТО, бо настав час підготувати автомобіль до зими. Про що ми розповімо в наступній статті.
Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини