Через безпрецедентне зростання цін на газ у Європі українським аграріям довелося зіткнутися з істотним і стрімким зростанням вартості сушки зерна. До того ж це відбувається саме в момент активної фази його заготівлі. Ситуацію не рятують навіть історично високі показники врожаю.
Як розповів виданню «Сьогодні» експерт із питань роботи елеваторів, директор «Білозаводського елеватору» на Харківщині Сергій Щербань, основним складником собівартості сушки зерна є ціна на газ. Його вартість становить 40 — 50% вартості тарифу на елеваторі.
Процес сушки зерна є безперервним, його не можна відкласти, доки ситуація не стабілізується. Тому, за словами Щербаня, аграріям доводиться миритися з постійним зростанням ціни на елеваторах і чекати «хоч якоїсь стабілізації цін на паливо».
Неминуче зростання собівартості агропродукції, спровоковане збільшенням ціни на газ, призведе до зниження рентабельності її виробництва. Відповідно товаровиробникам доведеться відмовлятися від короткотермінових контрактів, відкладаючи постачання зерна на ринок. Завдяки цьому їм вдасться хоча б частково мінімізувати свої втрати.
Контекст. Станом на середину вересня українські аграрії намолотили рекордний врожай зернових. Вони вже зібрали історичний максимум за пшеницею – 33 млн тонн і ячменем – 10,2 млн тонн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист