Facebook Pixel

ЛГБТ-футболісти та судді. Чим запам'яталися камінг-аути Олімпіади 2020

Життя

Олімпіада в Токіо, проведена у 2021 році, стала свого роду унікальною в багатьох аспектах. Зокрема, через кількість спортсменів, які публічно зізналися в приналежності до ЛГБТ-спільноти.

Багато хто з учасників змагань задовго до Олімпіади говорили про це, і теперішня головна спортивна подія світу побила всі можливі рекорди з відкритої участі ЛГБТ-спортсменів.

За підрахунками спортивних оглядачів, усього в Олімпіаді взяли участь майже 200 геїв, лесбіянок, транс*персон, а також небінарних і квір-персон. 25 збірних з усього світу відправили на змагання представників ЛГБТ-спільноти. Найбільше таких спортсменів і спортсменок — у збірній США, а від них не відстають також Канада, Нідерланди та Велика Британія. До речі, у загальному заліку ЛГБТ-спортсмени завоювали 11 медалей.

Чим запам'яталися камінг-аути Олімпіади 2020. Фото: Martin Sanchez / Unsplash

Чим запам'яталися камінг-аути Олімпіади 2020. Фото: Martin Sanchez / Unsplash

Якщо говорити про поділ за видами спорту, найбільше представників спільноти змагалися у футболі та легкій атлетиці. Примітно, що більша частина з них — жінки (учасниці збірних з гри в регбі, баскетбол і жіночий футбол, а також з плавання).

Одним із перших камінг-аутів Олімпіади цього року стало визнання польської спортсменки Катажини Зіллман (збірна з академічного веслування), яка розповіла про свою дівчину Юлію в прямому ефірі з нагоди отримання срібної медалі. Дівчина сказала, що присвячує свою нагороду коханій та дуже розчулилася, почувши привітання від неї.

Фото: instagram.com/kzillmann/

Фото: instagram.com/kzillmann/

Раніше дівчина ніяк не заявляла про свою орієнтацію, тому викликала щире здивування журналістів, на яке лише підтвердила, що є лесбіянкою. Раніше вона вже брала участь у спортивних акціях «Спорт проти гомофобії». За словами Катажини, вона не приховувала, але й не афішувала особливо свою приналежність до спільноти, оскільки до недавнього часу не бачила в цьому необхідності.

Цього року вперше в історії Олімпіади в змаганнях з важкої атлетики брала участь трансгендерна жінка Лорелла Хаббард. Майже десять років тому вона зробила трансгендерний перехід, чим викликала багато питань з боку Олімпійського комітету. Однак спортсменка була допущена до участі, хоч і опинилася в епіцентрі гендерних суперечок і колючих висловлювань на свою адресу.

Фото: Laurel Hubbard/FB

Фото: Laurel Hubbard/FB

Проте атлетка показала непогані результати в своїй ваговій категорії. Хоч вона і не взяла жодної медалі, Лорелла вписала своє ім'я в історію Олімпіади. Треба відзначити, спортсменка ратує за чесний спорт і за те, щоби в жодному разі не обманювати суддів, проводячи на змагання чоловіків під виглядом жінок.

Інша історія трапилася з трансгендерним небінарним спортсменом на ім'я Куїнн (займенник «вони/їх»). Спірність ситуації зі спортсменом полягала в тому, що зробивши камінг-аут ще в 2020 році, вони продовжили виступати в канадській жіночій збірній з футболу і в її ж складі приїхали на Олімпіаду.

Фото: instagram.com/thequinny5/

Фото: instagram.com/thequinny5/

Однак Олімпійський комітет не побачив у цьому жодної проблеми та протиріч, оскільки Куїнн на момент змагань не почали гормональний трансгендерний перехід (тобто не приймали замісну гормонотерапію), а отже, за біологічними показниками не могли мати переваг перед жінками. Зробивши камінг-аут, Куїнн скоротили своє паспортне ім'я до прізвища та попросили оточуючих про нові займенники. Додому вони повертаються із золотою медаллю, ставши першою транс*персоною, яка перемогла в Олімпіаді.

Фото: instagram.com/thequinny5/

Фото: instagram.com/thequinny5/

Незадовго до Олімпійських ігор свій камінг-аут також зробила трансгендерна жінка Кімберлі Деніелс, яка стала суддею змагань. На пресконференції перед офіційним відкриттям дочка Кімберлі — Хейлі (збірна Канади з веслування на каное та байдарках) — привітала її з важливою подією в житті.

Фото: instagram.com/haleydanski/

Фото: instagram.com/haleydanski/

Сама ж Кімберлі зазначила, що її мрія здійснилася і вона твердо має намір судити Олімпійські ігри. Перша на Олімпіаді трансгендерна суддя також сказала, що для неї суддівство на змаганнях такого рівня — це і величезне досягнення, і неймовірний страх одночасно.

Спортсменів, що раніше зробили камінг-аут, серед олімпійців теж виявилося більш, ніж достатньо. Серед них, наприклад, британець Том Дейлі. Своє визнання Том зробив ще в 2013 році, тоді ж розповівши про свого партнера. На цьогорічній Олімпіаді він завоював дві медалі — бронзу в стрибках з вишки (10 м), а також золото в синхронному стрибку з вишки (10 м).

Фото: instagram.com/tomdaley

Фото: instagram.com/tomdaley

Бразильська плавчиня Ана Марсела Кунья взяла золото в марафоні на 10 км. Її партнерка, хоч і не потрапила на Олімпіаду, теж виступає в збірній Бразилії з плавання. Подібно Катажині Зіллман, Ана Марсела присвятила їй свою нагороду, зазначивши її надзвичайну підтримку під час підготовки та під час самих ігор.

Фото: instagram.com/anamarcela92/

Фото: instagram.com/anamarcela92/

Незважаючи на успіх своїх виступів на Олімпіаді, багато спортсменів, які належать до ЛГБТ-спільноти, говорять про те, що змагання цього року, насамперед, показали, що перемога спортсмена і взагалі будь-якої людини жодним чином не залежить від її орієнтації або гендерної ідентичності.

Зараз злі язики (особливо у країнах пострадянського простору) звинувачують Олімпійський комітет у преференціях для ЛГБТ-спортсменів (зокрема, йдеться про транс*людей) та активну пропаганду квір-культури. Незважаючи на це, оглядачі називають Олімпіаду в Токіо однією з найгучніших і найбільш резонансних за всю її історію зовсім не через представленість там вразливих соціальних груп, а через низку супутніх заходу скандалів.

Історія з масовими камінг-аутами лише показує, що спорт поступово стає більш доступним і відкритим і більше не вимагає приховувати свою ідентичність від суспільства.

Культурні санкції проти РФ: як росіяни залишилися без кіно, футболу та Стівена Кінга Життя

Культурні санкції проти РФ: як росіяни залишилися без кіно, футболу та Стівена Кінга

Як зареєструватися на благодійний напівмарафон від Нової пошти «Не зупиняйся!» у Львові 12 травня Здоров'я

Як зареєструватися на благодійний напівмарафон від Нової пошти «Не зупиняйся!» у Львові 12 травня

Олександр Усик: від рингу до футбольного поля Життя

Олександр Усик: від рингу до футбольного поля