Facebook Pixel

Музичний символ. На честь 30-річчя Незалежності прозвучить найкраща сучасна концертна увертюра

Життя

Автор

19 серпня відбудеться концерт-фінал всеукраїнського композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра» від Благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста», де Національний симфонічний оркестр зіграє топ-3 твори, а лауреати отримають свої нагороди.

На мальовничому подвір’ї Національного музею історії України на всіх чекає дійсно історична для української класичної музики подія — прем’єра сучасної концертної увертюри, що стане альтернативою легендарному твору Миколи Лисенка з опери «Тарас Бульба» 1890 року. На честь Дня Незалежності Національний симфонічний оркестр зіграє твори трійки лауреатів конкурсу, зокрема й переможну увертюру. До того ж цього вечора пролунає музика українських і світових композиторів, а також співатиме видатна Національна капела «Думка». Загалом на одній сцені збереться понад 140 виконавців, і це буде грандіозне видовище!

Всеукраїнський композиторський конкурс «Українська концертна увертюра», ініційований Благодійним фондом Марії Дідковської «Відкрита музика міста», стартував наприкінці 2020-го за підтримки юридичної фірми Asters та світського порталу JetSetter.ua.

Його головна мета — розкрити музичний потенціал країни та створити сучасну увертюру, яку можна буде використовувати під час усіх урочистих офіційних подій. Це була унікальна можливість для композиторів показати свій талант і долучитися до створення нової музичної історії. Заявки на участь у конкурсі подали понад 40 авторів, проте на оцінювання журі потрапили лише 35 увертюр.

За результатами конкурсу лауреатами стали: Олександр Шимко (третє місце), Володимир Рунчак (друге місце) та Богдан Кривопуст (перше місце). Саме їхні роботи прозвучать у межах святкового концерту.

Нагадаємо, роботи конкурсантів оцінювало почесне журі, до складу якого увійшли найавторитетніші музиканти країни на чолі із видатним композитором Євгеном Станковичем. Важливо відзначити, що жоден із членів журі навіть не здогадувався, чию увертюру він оцінював, адже усі партитури були анонімні та мали лише порядкові номери. За прозору процедуру конкурсу відповідала юридична фірма Asters, що забезпечувала юридичну підтримку на кожному етапі, а також надала призовий фонд. Короткі відомості про подію:

  • Коли відбудеться: 19 серпня о 19:00.
  • Де: подвір’я Національного музею історії України.
  • Вхід для всіх охочих вільний.
  • Детальніше про конкурс ви можете дізнатися на сайті: openmusic.city.

Слідкуйте за концертами на сторінках БФ «Відкрита музика міста» у соцмережах Facebook та Instagram.

  • Організатор конкурсу:

Благодійний фонд «Відкрита музика міста» — проєкт, який має за мету популяризацію класичної музики, підвищення музичної освіти громадян та формування свідомого суспільства за допомогою культурних ініціатив. І вже 4 сезони поспіль фонд радує киян концертами класичної музики.

  • Автор ідеї конкурсу:

Національний симфонічний оркестр України — двічі номінант на Grammy та один із найвидатніших симфонічних оркестрів у Східній Європі з майже сторічною історією. За роки незалежності України оркестр успішно гастролював Європою, США та іншими країнами світу. Художній керівник і головний диригент оркестру — Володимир Сіренко, народний артист України.

  • Головні партнери конкурсу:

Asters — найбільша юридична фірма країни, що заснувала проєкт ArtAsters, покликаний підтримувати, показувати та популяризувати українське мистецтво.

Jetsetter.ua — світський портал, що вже понад 10 років тримає руку на пульсі життя головних українських джетсетерів, розповідаючи про найбільш значущі культурні події країни.

The Page — ділове видання, що сприяє розвитку економіки України, інформуючи бізнесменів, інвесторів, економічно активних читачів нашої країни і за кордоном про події, що відбулися в економіці, бізнесі, правничих колах.

Чекаємо на вас на нашому історично важливому музичному святі 19 серпня!

Фотогалерея
konkurs1.jpg
konkurs4.jpg
konkurs1.jpg Thumb konkurs4.jpg Thumb
Новий рекорд в Instagram. Кріштіану Роналду подолав позначку 400 млн підписників Життя

Новий рекорд в Instagram. Кріштіану Роналду подолав позначку 400 млн підписників

«Наука — це вона» від STEM is FEM: 12 українських науковиць в ілюстраціях Життя

«Наука — це вона» від STEM is FEM: 12 українських науковиць в ілюстраціях

Життя в танці. Чим запам’ятався світу український танцюрист, хореограф і балетмейстер Григорій Чапкіс Життя

Життя в танці. Чим запам’ятався світу український танцюрист, хореограф і балетмейстер Григорій Чапкіс