Facebook Pixel

Типові помилки в плануванні вітальні та як їх уникнути

Особиста думка

Ремонт квартири в Києві коштує від $250 до $1000 за квадратний метр. З різних причин власники або орендарі часто планують і реалізують ремонт самотужки, спираючись на досвід батьків, друзів і найближчого оточення. Тому часто роблять типові для України помилки. Давайте розберемося, як уникнути таких помилок в облаштуванні вітальні.

Складіть план послідовності робіт

Як уникнути типових помилок в облаштуванні вітальні. Фото: Inside Weather / Unsplash

Як уникнути типових помилок в облаштуванні вітальні. Фото: Inside Weather / Unsplash

Перед початком робіт варто скласти ретельний план і продумати послідовність. З чого починати ремонт: зі стін, підлоги, стелі чи вікон? Передусім треба подбати про опалення і, якщо потрібно, замінити труби. Потім — про електрику. Подумайте добре, де розташовуватимуться розетки — для цього сплануйте майбутнє розміщення гаджетів у кімнаті. Далі — вирішіть самостійно або з допомогою фахівців, чи потрібно вирівнювати стелю, стіни та підлогу.

Виберіть правильну підлогу

Як вибрати підлогу. Фото: Inside Weather / Unsplash

Як вибрати підлогу. Фото: Inside Weather / Unsplash

Є щонайменше 5 ознак, коли вирівнювати підлогу треба обов'язково:

  1. Покриття з бетону, і між плитами неозброєним оком видно перепади.
  2. Раніше на підлозі лежав паркет, який ви зняли, і тепер там залишилися великі шматки старого матеріалу.
  3. Покриття з дерева, і воно вже скрипить і хитається.
  4. Ви плануєте укладати плитку, ламінат, паркет чи «теплу підлогу».
  5. Вам не подобається щоразу підкладати під ніжки стола, крісла чи дивану якісь газети або шматки фанери.

Особисто для мене лише п'ятий пункт є визначальним — я знаю, скільки зусиль дизайнери витрачають на проєктування красивих меблів, тому ніколи не стала б нехтувати їхньою роботою і псувати зовнішній вигляд незапланованими «додатками».

Ще один важливий пункт, який варто зазначити, — це покриття підлоги. Більшість людей, які обирають килимове покриття, згодом жалкують про свій вибір через те, що за ним важко доглядати, особливо, коли з'являються плями або пошкодження. Дехто говорить про алергічні реакції. Тож я радила б обирати альтернативні рішення: паркет, плитку або килим. Також зверніть увагу на контрастні кольори: на темній, чорній, як і на білій підлозі буде помітно кожну порошинку.

Відкладіть вигадливі рішення для стель

Як зробити стелю у вітальні. Фото: Sven Brandsma / Unsplash

Як зробити стелю у вітальні. Фото: Sven Brandsma / Unsplash

Власники новобудов часто беруться за створення надзвичайно гарної стелі до того, як відбудеться повна усадка будинку. Та сама помилка стосується гіпсокартонних арок. За висновками експертів, зміна геометричних параметрів будинку через зменшення обсягу матеріалу, наприклад всихання, триває від одного до двох років після введення проєкту в експлуатацію. Тому я б рекомендувала не витрачати багато зусиль на красиві й дорогі рішення для стель.

Загальною, ба навіть класичною помилкою вважаються важкі люстри в поєднанні з легкою натяжною стелею — будьте певні, закони фізики переможуть креативний задум.

Не робіть ТБ центром вітальні

Як прикрасити вітальню. Фото: Inside Weather / Unsplash

Як прикрасити вітальню. Фото: Inside Weather / Unsplash

Українці віком до 30 років почали купувати менше – з 31% перед пандемією до 20% у 2021 році. На 1% проти 2019 року впала динаміка продажів у віковій категорії 40 — 50 років – до 14%, водночас вона збільшилася з 5% до 8% у категорії 50 — 60+. Цільовою аудиторією за віком залишаються особи 30 — 40 років — їхня частка в статистиці суттєво збільшилася з 49% у 2019 році до 58% у 2021-му.

Молодь пишається тим, що не дивиться телебачення взагалі, на відміну від попереднього покоління, проте коли йдеться про планування вітальні здебільшого спрацьовує стереотип: розташовувати меблі попід стінами й розставляти все довкола телевізора — так, як це робило минуле покоління.

Диван і телевізор — основні гравці на полі вітальні в 9 квартирах з 10. Зазвичай люди обирають великі кутові дивани, які коли-небудь можна буде розкласти й використовувати як ліжко для гостей. Але чи є сенс так робити насправді? Можливо, інтер'єр вітальні прикрасив би невеликий диван-софа, який не розкладається, проте має охайний і стильний вигляд.

Робіть інтер'єр корисним

Вітальня має бути функціональною. Фото: Inside Weather / Unsplash

Вітальня має бути функціональною. Фото: Inside Weather / Unsplash

Через пандемію кількість покупців меблів зросла на 30%. Під час локдауну люди стали прискіпливіше ставитися до того, що їх оточує. Можу припустити, що потроху повертається культура гостинності, яка до цього втратила актуальність через постійну заклопотаність молодих людей поза домом. Загальний тренд: культура організації простору рухається до того, щоб на видноті було менше предметів і більше корисного вільного простору. На відео можна побачити, як еволюціонував дизайн вітальні за останні 500 років:

Ми розглянули декілька важливих аспектів планування традиційної вітальні з огляду на те, що господарі мають у запасі інші кімнати. Зазначимо також, що за останні п'ять років спостерігається попит на облаштування смартквартир. В однокімнатних помешканнях правила трохи інші — там важливо добрати багатофункціональні й водночас компактні меблі. Ідеальне спальне місце в смартквартирах забезпечує комфортний сон, має вбудовану нішу для зберігання білизни, а за потреби має трансформуватися в зручне місце для посиденьок із друзями.

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі