У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку 28 вересня 2024 року презентують найбільшу картину у світі «Космогонія». ділиться цікавими фактами і світлинами масштабного проєкту.
Де знаходиться найбільша картина у світі
Проєкт «Космогонія» можна побачити у Луцьку в кульурно-розважальному центрі «Адреналін-сіті». Проєкт став частиною Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, який займає 12,5 тис. кв м і складається з 15 залів.
Для «Космогонії» у музеї виділили нову залу площею 5 тис. кв. м. Цікаво, що тут мистецтво інтегрується безпосередньо у виробничий процес. Адже приміщення паралельно використовується у якості складу.
З галереї, що веде глядача вздовж периметру приміщення, можна роздивлятися міфологічні мотиви живописної «Космогонії» і спостерігати за функціонуванням складу. Військова амуніція, що зокрема зберігається тут, нагадує про велику війну, тоді як артпроєкт розповідає про приборкання хаосу, боротьбу зі злом. Все це немов занурює глядача у безперервний мистецький перформанс.
Яка площа найбільшої картини в світі
Для створення проєкту «Космогонія» використане живописне полотно площею 2 тис. кв. м і 3 тонни фарби. Проєкт є синергією різних видів мистецтва — власне монументального живопису, графічних мотивів, що ілюструють найбільш поширені міфи світу, які вплинули на розвиток цивілізації, скульптуру, фото, відеоарт тощо.
До презентації «Космогонії» в Луцьку найбільшою вважалася картина «Подорож людства» британського художника Саха Джафрі в бальній кімнаті готелю в Дубаї в Об'єднаних Арабських Еміратах. Її площа — 980 кв. м.
Хто створив найбільшу картину у світі Космогонія в Луцьку
Автором та куратором проєкту «Космогонія» є Віктор Корсак — бізнесмен з Луцька, голова ради директорів інвестиційної групи VolWest Group, поціновувач і знавець мистецтва, фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.
Перший бізнес Корсак започаткував у 1992 році, а наразі VolWest Group об’єднує десятки компаній з різних галузей економіки (торговельні мережі SPAR, «Наш край», КРЦ «Адреналін-сіті» та ін.), де працевлаштовані 5 тис. працівників.
Автор живопису — відомий український художник і скульптор Петро Антип, виходець з Горлівки Донецької області. До початку війни на сході України митець працював у Горлівці в своїй творчій майстерні, одній з найбільших у Європі.
У квітні 2014-го Петро Антип поспіхом виїхав з рідного міста, тоді як його творчий спадок залишився немов у полоні під контролем у окупантів. Наразі Петро Антип живе в Луцьку. Останні два роки у творчому тандемі з Віктором Корсаком він працював над проєктом «Космогонія».
Програма відкриття проєкту Космогонія 28 вересня 2024 року
- 15:00: презентація філософського трактату Віктора Корсака «Космогонія добра та зла, або про що не знав Заратустра»;
- 16:00: пресконференція для ЗМІ;
- 16:30: арт-показ одягу Lookart Lookart Cosmogony;
- 17:00: урочисте відкриття «Космогонії», офіційна фіксація рекорду України експертами Національного реєстру рекордів, прем'єра імерсивної вистави «Космогонія».
Вхід на захід вільний.