Дослідження виявило, що певний вид мавп використовує у спілкуванні імена
Нове дослідження виявило, що мавпи ігрунки можуть спілкуватися один з одним за іменами та розрізняти, коли до них звертаються. Вони входять до дуже короткого списку видів, яким притаманна така поведінка.
Відповідне відкриття зробили вчені з Єврейського університету й опублікували 29 серпня у журналі Science, повідомляє CNN.
Мавпи використовують специфічні вигуки, відомі як «фі-вигуки», щоб перегукуватись між собою. За словами вчених, це є «висококогнітивним» шаблоном поведінки, й ігрунки перші з приматів, у яких це виявили. Раніше вчені спостерігали таку поведінку лише у людей, дельфінів і слонів.
«Це перший випадок, коли ми бачимо це у нелюдських приматів», — заявив провідний автор і доцент університетського Центру наук про мозок Сафра (ELSC) Девід Омер.
В досліджені йдеться, що примати, що живуть на деревах, є дуже соціальними тваринами і співіснують невеликими групами в Південній Америці. Однак дослідники зібрали дані в тваринницькому центрі у університеті в Ізраїлі.
Воно також показало, що ігрунки з однієї сімейної групи використовували схожі вокальні ярлики для звернення до різних осіб. Окрім цього, мавпи видавали схожі звукові характеристики для кодування різних імен.
Згідно з дослідженням, ці дії нагадують використання імен і діалектів у людей.
«Досі ми вважали, що людська мова — це явище великого вибуху, який стався нізвідки і лише в людей, що є повним протиріччям еволюційній теорії. Це відкриття разом з іншими вперше свідчить про те, що існували попередники розвитку мови у нелюдських приматів, і ми можемо знайти докази еволюційного процесу», — додав науковець.