Можливо, це було давно. Але все ж таки спробуйте згадати, як ви востаннє були у відпустці, а опісля намагалися повернутися до роботи. І от в чому парадокс – чим довша відпустка, тим складніше повернутися до праці. А уявіть, що у вас відпустка тривала цілий квартал? Чи змогли б ви взагалі з неї повернутися? От тепер ви краще зрозумієте свою дитину, яка має після трьох місяців безтурботності повернутися до школи. І наше головне завдання – зробити так, щоб це повернення було якомога легшим, а можливо – навіть веселим і багатообіцяючим. Тут на допомогу можуть прийти усілякі гаджети. По-перше – це вже класний привід чекати на перше вересня, адже для дітей сьогодні всі ці технологічні штучки просто невід’ємна частина життя, а якщо вони ще й оригінальні та незвичайні – тим паче. По-друге – деякі з цих гаджетів не просто зможуть зробити навчання більш цікавим чи зручним: от побачите – вони виявляться просто незамінними.
Котячий вайб
Неважливо, як саме у вашій школі побудовано навчальний процес, але маємо дивитися правді в очі: вдома ваша дитина буде працювати багато – ну принаймні більше й частіше, ніж у мирний час. Тому передусім варто подбати про організацію робочого місця. І тут є гарна новина для батьків дітей, скажімо так, до 10-12 років. Хоча маємо визнати, що і деякі дорослі (правда, насамперед дівчата) були у захваті від цього набору, але ніт – дорослим заборонено, бо це штуки, які розроблені саме з урахуванням анатомії дитини. Отже, бездротовий набір HSET-W6 Kitty Edition.
Пропонується у трьох кольорах, тому відразу відсікаємо «це лише для дівчаток». Прикольний дизайн, а коти імпонують і хлопцям (і чоловікам, просто не всі в тому зізнаються). Але дизайн і колір – це далеко не все, що пропонує цей Keyboard Set. Все набагато серйозніше. Зверніть увагу – великий килимок (так, з вушками) дає можливість розмістити і клавіатуру, і мишу – значить, і перша, і друга будуть надійно зафіксовані, і скоріше за все вони залишаться саме там, де ви їх розташували з самого початку, а дитина буде сидіти правильно. Далі – акцент на слові «бездротовий». Зрозуміло, що «дротовий» – то взагалі слово з минулого віку, але це дійсно важливо: зайві дроти не будуть заважати дитині працювати зручно, ну і плюс це звичайна естетика: кошачому вайбу ніщо не завадить. Навіть на психологічному рівні – ви будете бачити перед собою тільки українські та англійські літери, ніяких ru-розкладок – це важливо і дуже правильно.
Клавіатура має повнорозмірну розкладку зі 100 клавішами, включаючи 15 мультимедійних, які дозволяють налаштувати швидкий доступ до улюблених функцій. Клавіші типу «ножиці», а це вже важлива перевага не для дітей, а саме для батьків: якщо ви віддаєте перевагу праці чи відпочинку у повній тиші – так воно і буде. Клавіатура майже безшумна, тож ви можете у певний момент навіть забути, що ваша дитина вдома. Втім, не завжди буде зрозуміло, чи вона дивиться ролики на YouTube, чи робить «домашку». Клавіатура розроблена для тривалого терміну служби і має життєвий цикл 10 млн натискань клавіш, а символи нанесено на клавіші лазерним гравіюванням – не зітруться і не треба буде шукати наліпки. Тож навіть якщо ваше чадо інколи психує і лупить по клавішах – все одно є сенс подумати над тим, хто буде наступним – бо ця дитина виросте, залишиться ще мільйонів шість натискань… не викидати ж? Гарний привід замислитись.
Миша – теж безшумна, має чотири тихі кнопки, життєвий цикл – 3 млн натискань. Це аж ніяк не значить, що миша піде з життя раніше за клавіатуру: якщо ми говоримо не про ігри, а саме про працю та навчання, літери натискаються набагато частіше, тобто строк служби і у клави і у миші ну дуже довгий. DPI регулюється, 800/1200/1600 – то вже обирайте, як вам зручніше, наскільки гостру реакцію периферії ви любите, ну і певно наскільки ви хочете розтягнути роботу батарейки: тут вона одна, розмір АА, а в клавіатурі дві – але там тоненькі ААА. Вага миші 78 грамів, те що треба, і не важка, і не буде відчуття пустоти під рукою, покриття – soft tach, все по-дорослому.
Отже, не дивлячись на такий грайливий (а в чорно-фіолетовому виконанні навіть трохи бертоновський) дизайн, – це дуже потужний набір, ви не тільки зробите робоче місце дитини приємним та привабливим, а й зручним, технологічним та сучасним.
І ніхто нікому не заважає
Проте якщо ваша дитина буде робити поруч не лише домашнє завдання, а й повноцінно вчитися – тиха клавіатура та миша не допоможуть вам без ще одного гаджета, який доповнить організацію вже повноцінного робочого місця. Це бездротова гарнітура Canyon OnRiff 10. До речі, у продажу є в чотирьох кольорах, і можна вибрати не просто цікавий пастельний зелений або бежевий, а й фіолетовий – буде комплект з раніше придбаним химерним набором HSET-W6 Kitty Edition.
Так, ми не помилились – це саме гарнітура, а не навушники. Дарма що не видно мікрофони: тут вони вбудовані прямо в амбушури, і якщо ви думаєте, що це не так важливо – ви помиляєтесь. По-перше, за тривалого використання перше, що ламається в гарнітурі, – це виносний мікрофон, по-друге – навушники з мікрофоном на «паличці» виглядають дивно, коли ви вдягаєте їх просто послухати музику, а це, нагадаємо, Bluetooth-гарнітура, тому використовуватися буде точно не лише для навчання. Ну і третє – запитайте у дитини, чи хоче вона хоч дома, а не дай бог і в школі, виглядати як співробітник кол-центру, і все стане зрозуміло.
З цими навушниками не тільки дитина не буде заважати вам, але і ви не потурбуєте її. Функція активного шумопоглинання ANC дозволяє максимально абстрагуватися від всіх зайвих звуків, а великі амбушури допомагають взагалі відсікти всі небажані шуми. Тобто чи слухає дитина музику (так, хай інколи послухає! Не завжди ж вчитися), чи урок онлайн – вона буде чути саме те, що треба, а не те, що відбувається в квартирі ще. Ба більше, не тільки дитина, а й ніхто більше не почує, що ви там робите, бо мікрофони також мають систему шумопоглинання – якщо вам навіть припекло щось зауважити дитині під час уроку – нічого страшного, решта учнів та вчитель будуть чути тільки її. Не вас. І будуть чути добре, ну принаймні настільки, що в неї не буде можливості з’їхати з відповіді на уроці через поганий звук. Тому якщо ви працюєте з дому і вам цікаво, але інколи недоречно чути все, що каже ваша дитина, – просто придбайте дві пари навушників, і все.
До речі, тут є функція, яка взагалі вас може здивувати. Не факт, що вона буде корисна саме в навчанні, але зайвою не буде точно. Гарнітуру Canyon OnRiff 10 можна законектити відразу до двох девайсів і потім просто переключатися між носіями. Наприклад, ви працюєте на ноуті, і гарнітура у вас приєднана до нього. В цей час хтось із якогось дива вирішив вам просто зателефонувати. Вам у цей момент доводиться знімати гарнітуру і говорити по телефону «вголос». Але не з Canyon OnRiff 10 – тут ви просто перемикаєтесь на телефон – і все, продовжуєте користуватися. Дуже круто. Є в OnRiff10 і ігровий режим: а ми розуміємо, що дитина не буде вчитися 24/7, хай інколи відпочиває, і їй буде приємно, що гарнітура працює в режимі гри з мінімальною затримкою, що буде дуже корисно в іграх, де багато залежить від звуку.
І дуже актуальна особливість: Canyon OnRiff 10 працює за протоколом Bluetooth 5.3 і через це тримається 25 годин на одному заряді. Є світло – зарядили, і декілька днів все точно буде працювати. А в крайньому разі можна приєднати гарнітуру і по звичайному джеку 3,5 мм.
Новий годинник кожного дня
І якщо вже ми заговорили про час – третій девайс, який буде і корисним, і зможе трохи додати барв у вересневу буденність. Бо мова вже більше про імідж, і саме в цьому допоможе смарт-годинник, розроблений спеціально для підлітків – Joyce KW-43. Це всі функції, які має нормальний годинник для дорослих, але в цікавому дизайні і з можливістю обрати яскраві та забавні циферблати – такий девайс кожен підліток залюбки вдягне першого вересня. Годинник пропонується у трьох різних варіантах дизайну, але завдяки наявності безлічі налаштовуваних циферблатів у дитини за бажання може бути новий гаджет кожного дня: «власних» обкладинок у годинника 10, а в додатку можна завантажити ще 360. Мало? Можна зробити і власний, без проблем.
Ваша ж особиста вигода полягає в тому, що Joyce KW-43, звісно, має Push-повідомлення для дзвінків та повідомлень, тож навіть якщо у школі не дуже прийнято світити телефоном під час уроку, дитина не пропустить ваші меседжі чи дзвінки. Ну, принаймні буде знати, що ви телефонували.
Дисплей – IPS, 1,54-дюймовий, 240 на 240, достатньо для якісної та яскравої картинки. Дитині буде зручно користуватися інтуїтивним інтерфейсом з плавною анімацією, ну а вам не варто переживати за зір дитини. Подвійний Bluetooth також дозволяє під’єднати одночасно два девайси і потім обирати, де ви, наприклад, хочете слухати музику – в навушниках чи через колонку. Музики поміститься достатньо – вбудований накопичувач має об’єм 512 Мб. Теоретично, можна слухати музику навіть через вбудований динамік потужністю 0,7 Вт. Але, здається, це теоретично.
Ну і нарешті головне. Як зазначалося вище, цей смарт-годинник має фактично всі ті самі функції, що й «дорослий», тож тут є 25 різних спортивних режимів: він відстежує частоту сердечних скорочень, рахує кроки та калорії, тож буде корисним для дітей, які займаються спортом і прагнуть відслідковувати свій прогрес. Або – для тих, хто взагалі нічим не займається, а вам би не завадив додатковий стимул для того, щоб трошки розворушити дитину: годинник на руку, навушники на голову і вперед – хай бігає. Навіть у дощ: тут реально є захист від вологи стандарту IP67.
Ну і 5 днів автономної роботи від однієї зарядки – це також аргумент. Хоча, можливо, вже не такий сильний, як кльовий дизайн.