Різдво – це серйозно. І ми зовсім не про історію свята чи його релігійний характер. Воно давно вже перетворилось на загальне світське свято, і кожен сам собі вирішує, які сенси у нього вкладати. Але нарешті після зміни календаря на григоріанський у нас встановився правильний порядок свят, який співпадає з цивілізованим світом.
І якщо Миколая – це такий собі розігрів, де можна відбутися кіндер-сюрпризом, Новий рік – завершальне свято, ще й досі з присмаком радянського олів’є, то Різдво – це апогей зимових свят. І тут до вибору подарунків треба підходити зважено та відповідально. Аби потім людині, якій ви робите подарунок, не довелося імітувати радість, а вам – вдавати, що ви вірите у цю щирість.
Звісно, варіантів подарунків безліч, і якщо ви добре знаєте людину, якій готуєте подарунок, то точно знаєте, чого вона хоче та про що мріє. Тож перша порада – не шкодуйте грошей, не відкладайте «гарні подарунки» на день народження. Хай Різдво буде справжньою зимовою казкою.
Але якщо раптом ні – ви не знаєте, не цікавилися, чи це не настільки близька людина, але вам не байдуже, помилитесь ви чи ні, – пропонуємо розглянути декілька безпрограшних варіантів: у світі технологій, в якому ми живемо, і гаджети – це найкращий варіант поцілити в яблучко. Поїхали.
Для всіх і кожного
Повербанк. О так, зараз ми ризикуємо нарватися на хвилю хейту за такі поради, бо в Україні, у наших умовах та у такі часи повербанк є у кожного… А тепер давайте згадаємо: точно у кожного? Не у ваших друзів-ровесників, а взагалі серед ваших знайомих чи близьких. Адже ми звикли, що молоді й активні люди, які багато подорожують, завжди мають із собою додаткове джерело живлення.
Однак мобільні телефони тепер є у всіх, незалежно від віку, до них додалися діодні світильники та ліхтарики на випадок відключення світла, фітнес-браслети та планшети, блютуз-навушники та ще купа усіляких гаджетів, які постійно «хочуть їсти». І навіть якщо у близької вам людини є повербанк, то просто підгледьте, яка його ємність і скільки він при цьому важить. Бо за останні роки технології просунулися неймовірно, а грошей на те, щоб купити собі нову батарейку, постійно шкода.
Отже, якщо ви подивились, і там написано щось типу 5000 мАг – то це ваш випадок. Тому що мати сьогодні повербанк менше 20000 мАг – взагалі нікуди не годиться. Та й пристойної ємності замало: прилад має виглядати сучасно та стильно і важити небагато. А ще – надважливо в наших умовах – швидко заряджатися.
Будь ласка: ідеальний варіант – Canyon PB-2008. Дуже компактний, легкий (480 г), виглядає класно, є монітор з індикацією залишку заряду. Швидка зарядка до 100 Вт дозволяє заповнити шкалу заряду до сотні в рекордні строки. Потужності вистачає, щоб підзарядити навіть ноутбук, а звичайний смартфон від повного повербанку можна зарядити разів чотири мінімум. Одночасно можна заряджати аж чотири пристрої. Дуже корисна штука, а взимку під час відключень світла – просто необхідна.
50 годин музики
Бездротова гарнітура Canyon OnRiff 4. Це вже не для всіх – це девайс для людей юних та активних. Звісно, бездротові навушники – річ, потрібна кожному, але саме ці – і за стилем, і за можливостями, і за вартістю – безпрограшний варіант для тих, хто любить виділятися.
Завдяки технології Bluetooth 5,3 OnRiff 4 не будуть «відвалюватися» від смартфону, з впевненою роботою до 10 метрів від вашого гаджета, що дуже зручно під час активного відпочинку чи, наприклад, під час прибирання або миття посуду. А ще дуже важливо у наш час – безперебійна робота до 50 годин на одному заряді. Навіть якщо слухати музику по п’ять годин на добу – це аж на 10 днів вистачить! Завдяки м’яким амбушюрам і регульованому оголів’ю можна слухати навіть і не п’ять, а більше – жодної незручності чи головного болю.
І так, це саме гарнітура, а не просто якісь там навушники, тому можна грати в ігри онлайн і спілкуватися з іншими гравцями. Тут є навіть ігровий режим з мінімальною затримкою звуку. Бокові панелі сенсорні, тож керувати звуком можна не виймаючи гаджет – все максимально комфортно. Гарнітура складається, тому без проблем поміститься навіть в невелику сумку. Можна вибрати один з чотирьох кольорів. Тут немає кислотних відтінків, вони більш ніжні: біло-рожевий, біло-блакитний, білий. Або можна обрати нейтральний чорний.
Без обмежень. У рухах і коштах
Великі навушники, або правильно – гарнітура, сподобаються не всім. По-перше, зима, форсити без шапки дано тільки молоді, ну або треба підбирати для тепла щось таке, що помістилося б під оголів’я.
Інша справа – навушники-вкладиші. Якщо невеличкі, як от Canyon On Go 4 Mini, – шапку можна надівати зверху, і взагалі – жодних обмежень у русі. Маленькі та веселенькі – пропонуються у чотирьох кольорах: сірі, бежеві, бірюзові та фіолетові. Рейтинг чутливості – 95 +/-3 децибел при 1 кГц/1мВт – ніякої «каші» у вухах, частотний діапазон – 20 Гц – 20 кГц.
Футляр заряджається за годину, самі навушники – теж за годинку, а тримають при цьому до 6, з футляром – 18 годин. Bluetooth 5.3 гарантує надійний безперебійний зв’язок з девайсом на відстані до 10 метрів.
Тут можна сказати одне: це той випадок, коли у вас дуже багато друзів і знайомих, які потребують уваги, а ви ну не те щоб дуже, але трішки обмежені в бюджеті. Варіант мегадоступний, а виглядає пристойно і у вухах звучить так само.
Несанкціонований виліт заборонено
Проте якщо у вас не так вже й багато друзів, або – що краще – не такі вже й суворі обмеження за бюджетом (дай бог у 2025-му кожному), то можна подивитися на Canyon OnRun 11 Sport.
Це, звісно, девайс насамперед для людей активних, що займаються спортом або принаймні фітнесом. Тут дуже цупкі гачки для вух, ергономічна форма навушників має зробити тренування максимально комфортним і безпечним і для «носія», і для самого девайсу: не треба відволікатися на те, щоб постійно поправляти навушник у вусі і слідкувати, щоб він не вилетів та не загубився або не потрапив під штангу.
Canyon OnRun 11 Sport мають гарний захист від вологи, тож стійкі до поту або навіть дощу – можна тренуватися за будь-яких умов. Або не тренуватися – не впевнені, що саме ваш об’єкт привітання має на увазі під «активним життям». Пасує до будь-якого визначення!
Ця гарнітура на одному заряді працює 7,5 години, з футляром – до 30 годин, і тут вже, до речі, Bluetooth версії 5.4 – взагалі модно-сучасно і береже батарейку. Яку можна заряджати навіть без дроту. Така опція є навіть не у всіх топ-брендів, досить просто покласти футляр на будь-яку Qi-сумісну панель – і вуаля!
О так, це ж гарнітура – тож головне звук. Повний порядок, чисті високі, яскраві середні, потужні баси, все є. А ще – удосконалена технологія мікрофона, тож навіть якщо у спортзалі волає музика, ви завжди почуєте співрозмовника – це може бути вирішальним фактором, якщо шукаєте подарунок людині, якій ви телефонуєте під час тренування і нічого не чуєте – ось вихід.
Стильно та корисно
Смартгодинник Canyon Joyce KW-43. Ще один девайс для юного покоління та дуже недорогий – як для розумного годинника – варіант, але така яскрава і потужна штучка, що ваш вибір точно буде вдалим.
1,54-дюймовий IPS-дисплей з роздільною здатністю 240х240 видає чітку та контрастну картинку, циферблат можна міняти хоч кожного дня – 10 готових варіантів, ще 360 у додатку і можливість створити власний. На одному заряді годинник працює до 5 днів, і далі – все як у дорослих: можливість відстежувати дзвінки, пуш-повідомлення, керувати музикою в смартфоні, робити віддалено знімки на камері, є вбудований динамік і 512Мб власної пам’яті – це такий собі мініплеєр.
До Joyce KW-43 можна законнектити одночасно два девайси, тобто не треба щоразу перемикатися на колонку або навушники – вони будуть працювати разом. Але це не просто зручний чи модний гаджет. А й корисний.
По-перше – підліток не буде раз по раз відволікатися у смартфон (якщо це взагалі дозволено) у школі, а тихенько підглядатиме на екран – непомітно для вчителя. А по-друге – активний моніторинг серцевих скорочень, калорій та кроків перетворюють фізичну активність на гру, що спонукає до більш здорового способу життя, а наступний крок – це 25 спортивних режимів. Є ще три гри – але це теж не зло, правда?
Годинник, який завжди з тобою
Було б чудово подарувати на Різдво приємній вам людині, наприклад, Apple Watch. Але це якраз такий подарунок, що краще притримати до більш індивідуального свята. З урахуванням його вартості, краще до круглої дати, наприклад 50-річчя.
Та – ось дуже цікавий альтернативний варіант: смартгодинник Canyon Jacky SW-69 з дуже непоганим дизайном і купою функцій, причому деякі з них – фактично унікальні, і все це за ціною фітнес-браслету. Годинник має захист IP68, тобто не боїться не тільки бризок чи поту під час тренувань – його можна не знімати у душі після зали або навіть у басейні!
Відповідно, цей годинник сподобається тим, хто дійсно займається спортом: він не такий дорогий, аби хвилюватися за нього у спортзалі (ба більше – подарований), але при цьому може бути дуже корисним під час фізичної активності. Він вимірює тиск, контролює серцебиття, пульс, рівень кисню у крові, та навіть, температуру тіла. А ще – рахує калорії, відстань і кроки. Має 25 спортивних режимів.
Але окрім цього – всі звичайні для розумного годинника функції на кшталт відслідковування телефонних викликів чи повідомлень, керування музикою чи камерою тощо. Варто відзначити також унікальний HD-дисплей, створений з LTPS-матрицею, завдяки чому девайс легкий, тонкий і водночас виконує складну роль спортивного помічника. І родзинка – годинник пропонується у трьох кольорах, у тому числі – є синьо-жовті. Інтерфейс – українською! Те що треба.
Який би подарунок на Різдво ви не обрали, пам’ятайте, що це атмосферне свято, а отже нехай він буде невеликим або не дуже дорогим, але щирим, щоб подобався вам і був корисним для того, кому ви його презентуєте.
Відчуйте той чи інший гаджет, уявіть собі, у якому кольорі чи моделі він найбільше пасуватиме вашій близькій людині, як вона зрадіє вашому подарунку, а натомість ви отримаєте ні з чим незрівнянне задоволення від щирих емоцій та подяк.
Затишного та спокійного вам Різдва!