Facebook Pixel

Архітектори по всій Україні вийшли з протестами проти законопроєкту № 5655

Архітектурна спільнота 16 листопада розпочала всеукраїнську акцію проти ухвалення законопроєкту № 5655. Акцію організувала Архітектурна палата України.

Архітектори заявляють, що цей документ, який фактично знищує професію архітектора, закладає фундамент для неминучих інженерних катастроф, суттєво звужує можливості громад впливати на містобудування та централізує корупцію в містобудівній галузі, ухвалюють в інтересах великих забудовників. За словами організаторів, це перший в історії України протест архітекторів.

Акції протесту відбуваються в Луцьку, Львові, Ужгороді, Тернополі, Івано-Франківську, Житомирі, Хмельницькому, Чернівцях, Вінниці, Одесі, Черкасах, Києві, Кропивницькому, Миколаєві, Херсоні, Дніпрі, Полтаві, Рівному, Сумах, Чернігові, Харкові та Запоріжжі. Вони стартували одночасно в усіх містах о 12.00.

У Києві сотні архітекторів прийшли до Офісу президента (вул. Банкова, 11).

Організатори продемонстрували артоб'єкт «Житловий комплекс 5655», який, на їхню думку, яскраво демонструє, на що перетворяться наші міста в разі ухвалення законопроєкту № 5655.

За словами заступниці голови Архітектурної палати НСАУ Ганни Кирій, спільнота архітекторів, як і раніше, висунула 5 принципових вимог:

  • припинити втручання в авторські права архітекторів;
  • заборонити вносити зміни до проєкту та збудованого об’єкта без автора;
  • прибрати норму, що дозволяє проєктувати й будувати без архітектора взагалі;
  • повернути видалені положення в закони про архітектурну діяльність та основи містобудування;
  • надати право видачі та позбавлення сертифікатів архітекторів професійній саморегулівній організації, а не чиновникам.
Quote«Станом на сьогодні всі ці питання ми відбили на підкомітеті, а автори законопроєкту дали публічні обіцянки, що наші поправки будуть враховані. Але вони й досі не враховані», – заявила Кирій.

За її словами, архітектори вимагають відправити проєкт № 5655 на доопрацювання та здійснити відкрите й прозоре проведення реформи із залученням усіх учасників ринку.

Quote«Інтереси міст і громад у цьому законопроєкті дискриміновано ще більше, ніж інтереси архітекторів», – заявила Кирій.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉