Facebook Pixel

Технології будівництва багатоповерхових будинків: чим відрізняються та що вибрати?

З кожним роком в Україні будується дедалі більше житла. За даними Державної служби статистики, торік лише в багатоквартирних будинках ввели в експлуатацію 2,7 млн кв. м житла. Однією з особливостей останніх років стало збільшення поверховості будівель.

Через те знову актуальним є питання вибору технології та матеріалів для будівництва. Оскільки від грамотного підбору технології будівництва багатоповерхових будівель залежать надійність і тривалість експлуатації. Основними матеріалами будівництва багатоповерхових будинків сьогодні є:

  • цегла;
  • моноліт;
  • панель.

Цегляне будівництво: екологічно, тепло та дорого

Цегла відрізняється морозостійкістю та високим рівнем звукоізоляції. Фото: pixabay.com

Цегла відрізняється морозостійкістю та високим рівнем звукоізоляції. Фото: pixabay.com

Цей метод будівництва відрізняється надійністю і простотою виконання, він не вимагає наявності на майданчику спеціалізованої техніки.

Водночас цегляне будівництво є досить трудомістким – будівлю неможливо звести без залучення висококваліфікованих робітників. Цегла – один із найнадійніших матеріалів, що мають великий попит.

З-поміж його переваг — екологічність, довговічність, пожежна безпека. Цегла є стійкою до зовнішніх впливів: змін температури й вологості, виникнення грибка, плісняви, у ній не з'являються комахи або гризуни.

Цегляні будинки відрізняються гарною морозостійкістю та високим рівнем звукоізоляції. Ще одним плюсом купівлі квартири в цегляному будинку є відсутність обмежень у планувальних схемах, що дає змогу робити перепланування.

До недоліків цегляних споруд можна віднести можливість усадки будинку, а також масивність, яка потребує міцного фундаменту. Крім того, перешкодою для купівлі квартири може стати висока вартість, тривалий строк монтажу та підвищені трудовитрати. Це призводить до зменшення кількості цегляних будівель серед нових житлових комплексів.

Плюс монолітного будівництва – вільне планування

Монолітне будівництво – це вільне планування, що дає змогу індивідуально зонувати простір. Фото: pixabay.com

Монолітне будівництво – це вільне планування, що дає змогу індивідуально зонувати простір. Фото: pixabay.com

Під час будівництва монолітних будинків основним матеріалом конструкцій є монолітний залізобетон, а не окремі блоки, цеглини або панелі.

До основних переваг монолітного будівництва належать високі темпи будівництва поряд із високою міцністю та сейсмостійкістю. Крім того, до переваг цього методу можна додати відсутність швів, порожнин, стиків і тріщин, рівномірність усадки будинку.

Це спрощує процес ремонту й не призводить до деформацій і тріщин у квартирі. Ще одним плюсом є відсутність опорних перегородок і, як наслідок, вільне планування, що дає змогу індивідуально зонувати простір.

З-поміж недоліків монолітної технології — погана звукоізоляція, паропроникність і теплопровідність. Це варто врахувати на етапі ремонту житла і провести додаткові роботи з утеплення та шумоізоляції квартири, а також примусової вентиляції вологих приміщень.

Монолітно-каркасне будівництво: дорого, але швидко

Керамоблок — це повністю органічний матеріал, в основі якого глина. Фото: kronapark.ua

Керамоблок — це повністю органічний матеріал, в основі якого глина. Фото: kronapark.ua

Найчастіше в будівництві використовується комбінована технологія – монолітно-каркасний спосіб. Наразі саме ця технологія є найпоширенішою під час будівництва багатоповерхових споруд.

Вона передбачає поєднання опорних елементів (каркасу) з монолітного залізобетону та стінового заповнення. Є три поширені варіанти:

· моноліт + заповнення цеглою;

· моноліт + керамоблоки;

· моноліт + заповнення газобетонними блоками.

Повнотілу цеглу використовують зазвичай у проєктах «комфорт+» і бізнес-сегменту.

Основні переваги цегли полягають у тому, що цей матеріал фактично сам «налаштовує» оптимальний мікроклімат у квартирі, стіни «дихають», і немає ефекту парника. Додатковий плюс – стійкість, міцність і надійність.

Сучасний керамоблок, який також часто використовується в багатоповерховому будівництві, має низку незаперечних переваг. Це й вища швидкість кладки завдяки габаритам, і хороша звукоізоляція завдяки технічним порожнинам, і пазогребневий стик, що дає змогу заощаджувати на розчині, а також довговічність (50 років і більше).

До того ж керамоблок — це повністю органічний матеріал, в основі якого глина.

Газобетонні блоки (піногазосилікат) є різновидом пористих бетонів. До переваг матеріалу можна віднести легкість, паропроникність і економічність. Але варто зазначити, що газобетон не підходить для облицювання, він поступається в міцності, морозостійкості та довговічності.

А ще матеріал гігроскопічний і добре вбирає вологу, тому стіни мають бути дуже добре захищеними від потрапляння вологи, інакше можливе утворення плісняви.

Quote«Наразі домінантною технологією стало монолітно-каркасне житлове будівництво. Воно «підкупило» й покупця, і девелопера високою швидкістю будівництва, можливістю не обмежувати політ фантазії архітекторів, а водночас і функціонал архітектурних і планувальних рішень, що безпосередньо впливає на зонування суспільних і приватних просторів, а також стійкість, міцність і надійність», — пояснює директор із маркетингу групи компаній DIM Ірина Міхальова.

Фактично наразі ми маємо монолітний каркас у понад 90% проєктів на ринку, а от на матеріал, яким заповнюють зовнішні стіни, уже безпосередньо впливає і клас новобудови, і фінансові можливості девелопера, і підхід до реалізації проєктів, і добір матеріалів, і девелоперський стандарт оцінки якості, енергоефективності та екологічності матеріалів, говорить експерт.

@матеріал: https://thepage.ua/real-estate/drajverami-rosta-yavlyayutsya-gosprogrammy-bolshoe-stroitelstvo-i-ipotechnoe-kreditovanie

Панельна технологія будівництва: погана звукоізоляція

Будинки з панелей вимагають додаткових робіт із шумоізоляції та зовнішнього утеплення стін. Фото: galaxy-poly.com

Будинки з панелей вимагають додаткових робіт із шумоізоляції та зовнішнього утеплення стін. Фото: galaxy-poly.com

Під час будівництва панельного будинку використовуються готові панелі – міжповерхові перекриття та стіни зі встановленими дверними та віконними отворами. Основний плюс такої технології – швидкі темпи будівництва та низька вартість.

Технологія дає можливість будівельникам не залежати від погодних умов і проводити роботи навіть у морози, тому висотну 20 — 25-поверхову будівлю можна звести менш ніж за рік.

Щодо цін, то житло в панельному будинку обходиться на 15 — 20% дешевше за найбюджетніші квартири, що побудовані за іншими технологіями.

До неочевидних переваг можна віднести контроль якості будівництва. Оскільки стіни та міжповерхові перекриття виробляються на спеціалізованих підприємствах, відсоток браку та людський чинник зведено до мінімуму. Крім того, через рівномірну усадку власники квартир можуть братися за оздоблювальні роботи практично одразу після покупки.

Недоліки панельного будівництва пов'язані з технологією. Квартири в панельних будинках мають проблеми зі звуко- й теплоізоляцією. Купуючи таке житло, варто подбати про проведення додаткових робіт із шумоізоляції квартири та зовнішнього утеплення стін.

Окрім того, значним мінусом панельних будинків є одноманітність планувань. Зонувати простір на власний смак також не вийде — усі стіни в таких квартирах є опорними.

Quote«Час визнати, що сьогодні вибір матеріалу та технологія залежить не лише від вартості. Визначальним чинником стають споживчі переваги та готовність девелопера виховувати ринок. І якщо раніше основним аргументом для покупця була вартість, то тепер він звертає увагу на зовнішній вигляд будинку, його функціонал, якість будівництва та інженерних комунікацій», – пояснила Ірина Міхальова.

Важливими критеріями якості сучасного проєкту стають енергоефективність, екологічність, надійність, зносостійкість і функціонал, що дає змогу реалізувати всі необхідні рішення та задум концепції ЖК, наголошує фахівець. Саме це лягає в основу вибору будівельних матеріалів і технологій.

Подякувати 🎉