Ціна квадратного метра в нових ЖК у Києві за рік зросла майже на 20%

За дев’ять місяців 2021 року середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва зросла на 14,2% і на кінець періоду становила 40 795 грн, або $1 517. Як порівняти з аналогічним періодом минулого року, середня вартість квадратного метра зросла на 19,5%.

Про це свідчать дані компанії M4U – проптех-стартапу, що спеціалізується на інтелектуальних рішеннях у сфері девелопмента нерухомості.

За підрахунками аналітиків, зростання цін спостерігається в усіх класах нерухомості, однак динаміка суттєво відрізняється. Найшвидшими темпами дорожчає бізнес-клас, де середня ціна з початку року зросла на 22,1%. Квадратний метр у комфорт-класі здорожчав на 19,7%.

«Останні півтора року пріоритети покупців нерухомості на первинному ринку змінилися. Все частіше вони віддають перевагу об’єктам комфорт- та бізнес-класу, які мають якісну концепцію, сучасні публічні простори та пропонують додаткові сервіси для мешканців, – коментує засновник M4U Володимир Даниленко. – Попит на такі об’єкти забезпечує зростання цін на них на рівні, значно вищому від середнього на ринку».

Нерухомість економкласу за 9 місяців подорожчала загалом на 9,6%, а класу еліт – на 4,6% у гривні. Вартість нерухомості еліт-класу часто визначається в доларах США, тому зміцнення гривні безпосередньо впливає на динаміку цін. Вартість квартир класу еліт у доларовому еквіваленті з початку року зросла на 10%.

Ключовими чинниками, які провокують зростання цін на нерухомість на первинному ринку, є дисбаланс пропозиції та попиту, зростання собівартості будівництва через здорожчання сировини, будівельних матеріалів та робіт, а також зростання інвестиційного попиту, зумовлене відсутністю або відчутно нижчою прибутковістю альтернативних інструментів. «Інвестиції в нерухомість забезпечують значно вищу прибутковість, ніж депозити», – пояснив Володимир Даниленко.

«Некоректне функціонування дозвільної системи протягом останніх двох років, коли дозволи на нове будівництво майже не видавалися на фоні зростання попиту, призвело до того, що в об’єктах, які активно будуються й продаються, розпродано в середньому 68% квартир. На початку року цей показник був на рівні 57%. Це стимулює підвищення цін на квартири, що залишилися та, відповідно, на нові проєкти, які виходять на ринок» – наголосив засновник M4U.

На думку аналітиків, до кінця року тенденція зростання цін збережеться, оскільки зазначені чинники надалі впливають на ринок. З іншого боку, на ринку вже спостерігається скорочення попиту: загальна кількість проданих квадратних метрів у 2021 році буде на 5% меншою, ніж у 2020 році, водночас їхня сукупна вартість буде приблизно на 10% — 12% вищою, ніж сукупна вартість квартир, проданих минулого року.

Читати на The Page