Середня вартість квадратного метра в новобудовах передмістя Києва підросла до 19,5 тис. грн — це на 500 грн більше, ніж вересневий показник.
За даними фахівців, на відміну від допандемійних часів, зараз відстань відіграє все меншу роль під час вибору ЖК. Завдяки можливості працювати дистанційно покупець орієнтується більше на комфорт, а не на прив’язку до Києва.
Як свідчать дані статистики ЛУН Місто на 1 жовтня, найбільше подорожчав квадратний метр у комплексах на відстані 5 — 10 км від Києва — +1200 грн. Тут середня ціна досягла позначки 21 тис. грн/кв. м, майже зрівнявшись із квадратом у найближчому передмісті до 5 км — 21,1 тис. грн/кв. м.
Новобудови на відстані 20 км від столиці також подорожчали — 18 тис. грн/кв. м (+300 грн), але поки що вони суттєво відстають у ціні від решти.
Найбільшу динаміку зростання — +1200 грн — продемонструвало Святопетрівське: 18,7 тис. грн/кв. Ірпінь зріс на 600 грн за квадратний метр — 21,4 тис. грн/кв. м. По 500 грн додали Гостомель, Вишгород і Бориспіль — 18 тис. грн/кв. м, 22,1 тис. грн/кв. м та 18 тис. грн/кв. м відповідно.
Трохи менше здорожчало Вишневе — +1100 грн, до 23 тис. грн/кв. м. Софіївська Борщагівка додала в ціні +400 грн — 20,8 тис. грн/кв. м, Бровари «підросли» на 300 грн — 18 тис. грн/кв. м, а в Гатному квадрат подорожчав на 200 грн — 19,2 тис. грн/м.
Квадрат у Білогородці подешевшав на 800 грн — до 15,1 тис. грн, а Буча втратила 100 грн — 19 тис. грн/кв. м.
За словами президента Асоціації фахівців із нерухомості України Юрія Піти, оскільки темпи зростання цін у Києві та передмісті зрівнялися, конкуренція між столицею та її сателітами в наступні 3 — 4 роки лише посилиться.
Нині, за даними Асоціації, понад 45% попиту на первинному ринку Київського регіону сконцентровано в передмісті. Різниця у вартості житла в багатоквартирних будинках Києва та довколишніх містечок у середньому складає приблизно 25 — 30%. Але це заміри без огляду на класи. Утім, у майже 20% новобудов високого класу, що зводяться в передмісті, ціна вже вища, ніж у столиці.
«Йдеться про якісні ЖК нових форматів, що пропонують потенційним покупцям разом із високими стандартами міського життя об'єкти категорії «комфорт+». А це створення багатофункціональної інфраструктури, продуманість планувань та інші переваги, що передбачають безпеку та комфортність проживання, малоповерхову забудову, а також великі рекреаційні можливості», — наголосив фахівець.
Директор агентства нерухомості «Старгород» Олександр Крикніцький наголосив, що найбільший попит мають одно- та двокімнатні квартири економкласу.
«Ціни на квартири в передмісті відчутно дешевші, ніж у Києві, а за комфортом і супутньою інфраструктурою житло нічим не поступається. Тож люди обирають комфорт за менші гроші і працюють дистанційно або доїжджають на роботу до Києва», — зазначив він.