Як зрозуміти, що таке клас житла?

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: mastersenaiper/Pixabay

Фото: mastersenaiper/Pixabay

Принцип «класності» ввели гравці ринку, щоби визначати цінність проєктів за цілком зрозумілими параметрами: технологія будівництва, матеріали, щільність, локація, концепція, особливості планування та інфраструктури, квартирографія, просторове планування тощо.

Які бувають класи і сегменти новобудов

Річ лише в тім, що звичні нам класи житла вже давно морально застаріли. Традиційний «економ» зараз активно ховається під житлом комфорт-класу, хоча, якщо провести детальнішу оцінку, стає зрозуміло, що з лайна кулю не зліпиш.

А комфорт буває ще й із зірочкою: коли в проєкті є ознаки бізнес-сегменту, додаткові функції та сервіси. Саме тому я пропоную виділяти не класи, а сегменти новобудов: економ, традиційний комфорт, комфорт+, бізнес, еліт.

Telegram Logo

У сегментах комфорт+ і бізнес — найсучасніші формати новобудов. Це екопроєкти з рекреаційною функцією, сервісні ЖК, багатофункціональні комплекси, місто в місті, live-work-play.

Критерії оцінювання житла

Якщо розбиратися в особливостях цих форматів і сегментів ліньки, раджу оцінювати новобудову за зрозумілою для себе шкалою:

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

1. Локація: доступність, комфорт, вписаність у місто.

2. Концепція: наповнення простору функціями, інфраструктура, благоустрій, мікс форматів (житло в поєднанні з комерцією різного типу).

3. Технологія будівництва, квартирографія (планувальні рішення), архітектура, дизайн місць загального користування.

4. Транспортна доступність.

5. Додаткові особливості (те, що виділяє з когорти схожих проєктів, свої фішки).

У разі оцінювання будь-якої новобудови не забудьте перевірити її юридичний бекграунд, тобто всю дозвільну документацію, а також того, хто будує. Насправді оцінювання ризиків у разі інвестицій у нерухомість — звична справа для цивілізованого світу.

Що входить в оцінювання ризиків у разі інвестицій у нерухомість

Воно передбачає оцінку портфеля, ліквідність кожного проєкту, розрахунок інвестиційної привабливості, прогноз щодо зростання вартості квадрату, якщо купуєте на етапі котловану, ризики, які закладено в ціну.

До речі, це може бути відсутність якогось дозвільного документа. Проте цим грішать зазвичай недосвідчені та маленькі гравці. До великих девелоперів прикута вся увага, їм такого не пробачать.

Важливо, щоби житловий комплекс гармонійно вписався в урбаністичний ландшафт і доповнив його, а не зруйнував. Це потрібно не лише для того, щоби вам не плювали в спину мешканці навколишньої забудови, але й для безпосереднього комфорту.

Класно, коли благоустрій території зроблено на відмінно, проте геть погано йти неосвітленою вулицею із зіпсованим дорожнім покриттям або страждати весь час від аварій на інженерних комунікаціях.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини