Facebook Pixel

Ocean Plaza сьогодні не відкриється. Що із ТРЦ планує робити АРМА

Мешканці Києва очікували зранку 11 серпня на відкриття ТРЦ Ocean Plaza. Проте в торговельно-розважальному центрі заявили, що день відкриття переноситься на невизначений строк.

Як зазначили в офіційному повідомленні, яке опублікувала пресслужба компанії, що управляє ТРЦ, відкриття переноситься на невизначений строк через передавання активів і корпоративних прав ТРЦ в АРМА.

Водночас жодних заяв із боку самого ТРЦ не було — останнє повідомлення на сайті та в мережах центру опубліковано першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну.

ТРЦ Ocean Plaza закрився в день початку вторгнення російських військ в Україну, 24 лютого 2022 року. У липні цього року стало відомо, що торгово-розважальний центр остаточно припинив свою роботу — у ТРЦ закрився останній магазин, що працював останніми місяцями — супермаркет «Ашан».

Проблеми в ТРЦ пов'язані з тим, що контрольний пакет в Ocean Plaza офіційно належав росіянам — сім’ї та партнерам Аркадія Ротенберга, олігарха та друга путіна. На переконання експертів, найімовірніше, об'єкт потрапив під націоналізацію.

Раніше в коментарі The Page гендиректор компанії NAI Ukraine, СЕО проєктного бюро Urban Experts Віталій Бойко заявив, що держава обов'язково забере ТРЦ — власність Ротенбергів у центрі Києва. Адже це сором для столиці, особливо під час війни.

Quote«Ocean Plaza — ТРЦ номер один в Україні й дуже дорогий об'єкт. Він був фіналістом конкурсу на найкращий торговельний центр світу у 2016 році. Він дуже якісний як бізнес, а головне — він є стартовим майданчиком для нових брендів. З погляду бренду та бізнесу, він має дуже вагомий вплив на весь ринок в Україні», — зауважив Бойко.

Ще не конфіскація: що буде з ТРЦ Ocean Plaza

Про те, що ТРЦ Ocean Plaza передали в управління державного агентства АРМА, стало відомо із заяви Генпрокурора України Андрія Костіна.

За його словами, слідство встановило, що отримані від діяльності ТРЦ Ocean Plaza в Києві кошти перераховували російським бізнесменам, які фінансували виробництво боєприпасів для армії російських окупантів.

Тепер торгово-розважальний центр Ocean Plaza в Києві перевіряють, а згодом передадуть в управління переможцю відкритого конкурсу до рішення суду щодо конфіскації цього майна, заявив в ефірі телеканалу «Київ» начальник відділу комунікацій державної агенції АРМА Павло Бульдович.

За його словами, з-поміж варіантів — продаж активу або розвиток на користь держави.

Наразі на ТРЦ Ocean Plaza накладено арешт, його передали в управління державного агентства АРМА, але це ще не конфіскація активу, що належить російському олігархові. Це означає, що власнику заборонено розпоряджатися, користуватися, продавати чи отримувати будь-який прибуток від цього об'єкта.

Quote«Передавання в управління АРМА — це не конфіскація. Ця операція не позбавляє законних власників їхнього активу. Утім, обмежує їхні права — вони не можуть чинити будь-які юридичні дії. Водночас передача нам в управління (ТРЦ Ocean Plaza — The Page) — це найшвидший спосіб узяти під контроль держави цей актив», — пояснив Бульдович.

Після отримання в управління ТРЦ Ocean Plaza АРМА проводить із цим активом підготовчі дії. Фахівці перевірять інформацію щодо підприємства в реєстрах, внесуть туди необхідні відомості та проведуть огляд активу, щоб порівняти те, що написано у визначенні переліку майна з тим, що є за фактом, пишуть «Коментарі».

Quote«Далі оголошуватимемо публічний конкурс для пошуку керуючого — суб'єкта господарювання для цього активу, який керуватиме ним, забезпечуватиме робочими місцями людей, укладатиме та переукладатиме договори з орендарями відповідного комплексу. Частину своїх доходів він сплачуватиме державі, а на частину утримуватиме сам об'єкт. Це триватиме доти, доки суд не ухвалить рішення про конфіскацію цього активу на користь держави», – розповів представник державного агентства АРМА.

Після рішення суду про конфіскацію майна ТРЦ Ocean Plaza держава зможе продати цей актив або розпоряджатися ним в інший спосіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉