Facebook Pixel

В Офісі президента обіцяють навесні реалізувати «Українську мрію» — кредити на житло під 5%: хто зможе скористатися

Кредити на житло під 5% від держави: хто зможе скористатися. Фото: Jaye Haych/Unsplash

Кредити на житло під 5% від держави: хто зможе скористатися. Фото: Jaye Haych/Unsplash

В Офісі президента (ОП) планують у січні — березні запустити програму «Українська мрія»: кредити під 5% на купівлю нерухомості. Про це розповів заступник глави ОП Ростислав Шурма агентству «Інтерфакс-Україна».

Quote«Є родина, яка заробляє 20 — 30 тис. грн сукупно. Наше завдання — дати цій родині можливість отримати нову квартиру площею 60 — 70 кв. м за щомісячний платіж 10 тис. грн: дві кімнати, вітальня і 10 тис. грн на місяць. Усе надзвичайно просто, навіть у підрахунках. Вартість квартири — 1,5 млн грн: це 75 тис. грн на рік або 6,25 тис. грн на місяць плюс відсоткова ставка 5% річних. Це буде спадний платіж: спершу 75 тис. грн на рік, а наприкінці це буде 0», — пояснив Шурма.

Посадовець заявив, що скористатися програмою зможе будь-яка родина. Єдина умова – «білі» доходи.

Quote«До речі, ми плануємо ще одну новацію, але не забігатиму наперед. Система буде така, що в нашій країні буде набагато легше сплачувати податки», — анонсував заступник глави ОП.

Мета програми — у 2022 році видати 30 тисяч іпотечних кредитів, за рік — 70 тисяч, а далі вийти на стабільні 150 тисяч іпотек щороку. На переконання ОП, це вдвічі або у 2,5 раза збільшить обсяги будівництва, як порівняти з нинішніми, і дасть змогу Україні вийти на «певний нормальний рівень, необхідний для збалансованої економіки».

Telegram Logo

Зазначається, що «Укрфінжитло» наповнюватиметься через ОВДП, які у 2022 році буде конвертовано в кошти. Але, за словами Шурми, це буде лише стартовий внесок у запуск цих проєктів.

Quote«Щодо фінансування завжди чомусь говорять про бюджет. Але бюджетні кошти — це лише для запуску механізму. Далі мають запрацювати монетарні інструменти, тобто коли ліквідність банківського сектору, українського чи західного, починає працювати в цих продуктах. В Америці, Китаї чи Європі сума таких кредитів — трильйони доларів на рік», — заявив заступник глави ОП.

Коментарі

Всі новини