Facebook Pixel

Зруйнований аеропорт у Одесі, депортація дітей та план відновлення країни:головне про війну в Україні 30 квітня — 2 травня

В Україні триває 68-й день війни проти російських окупантів. The Page зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад два місяці бореться за своє право на існування.

Головними подіями цих днів стали:

  • Внаслідок ракетного удару 30 квітня пошкоджено злітно-посадкову смугу Одеського аеропорту, без постраждалих. Ракетний удар завдано з території Криму береговим ракетним комплексом «Бастіон».
  • За два місяці з дня визнання незалежності так званих «ДНР» і «ЛНР» і початку вторгнення в Україну проти росії введено понад 10 тисяч санкцій. Найбільшу кількість обмежень проти рф наклала Велика Британія.
  • Росія незаконно депортувала чи перевезла на окуповані території 181 тис. українських дітей, повідомила уповноважена президента України з прав дітей та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук. За її даними, у Росії готують спеціальні зміни до закону, які спростять процес усиновлення громадянами Росії незаконно депортованих дітей. Щоб повернути дітей, український уряд розробляє спеціальний механізм.

Політика

Економіка

  • Уряд дозволив операторам АЗС без обмежень встановлювати ціну на «брендове преміальне» паливо за умови, що вони також продають паливо за цінами, що регулюються державою. Раніше роздрібні ціни «брендового преміального» пального не могли перевищувати регульовані державою ціни на «звичайне» паливо більш ніж на 5%. У розрахунку регульованої ціни також збільшено витрати на зовнішнє логістичне забезпечення – з $50 до $80 за тонну.
  • Україна отримала 495 млн євро грантових коштів від США, Норвегії та Австрії (в рамках одного гранту) через Цільовий мультидонорський трастовий фонд Світового банку (MDTF) в рамках Програми Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення України, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, найближчим часом готується залучення чергової грантової підтримки від США обсягом $500 млн.
  • Міністерка економіки Юлія Свириденко на міжнародній конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» представила засади плану економічного відновлення України, над яким працюють уряд, експерти та бізнес-асоціації.

Бізнес

  • За клопотанням прокурорів накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн грн, йдеться у повідомленні Офісу Генерального прокурора (ОГП). Це кошти, які перебували на рахунках банку, що входить до десятки найбільших фінансових установ та включеного до системно важливих банків України. Бенефіціарними власниками цього банку є підприємці із РФ.
  • Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) найбільшому українському фармвиробнику «Фармак» (Київ) кредит у 20 млн євро на поповнення оборотних коштів, передає «Інтерфакс-Україна». Під час розпочатої Росією війни проти України «Фармак» внаслідок пожежі на складі Київської області втратив близько 1,5 млрд грн. На складі були готові ліки, сировина для препаратів, первинна упаковка.
  • Payoneer інтерується з «Приват 24». Відтепер Клієнти Приватбанку зможуть отримувати кошти з Payoneer прямо в застосунку. Це дозволить українцям виводити кошти із Payoneer на картки та рахунки фізичних осіб і ФОП.

Контекст.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉